Endine NSA juht naljatles Snowdeni tapmise teemal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. oktoober 2013 kell 20:12Endine NSA direktor Michael Hayden tegi hiljutisel Washington Posti poolt kokkukutsutud küberturvalisuse paneeldiskussioonil nalja väga kohatul teemal. Nimelt oli Hayden kuulnud, et NSA vilepuhuja Edward Snowden on esitatud Euroopa inimõiguste preemiale ning ütles, et tema oleks Snowdeni küll hoopis teistsugusesse nimekirja määranud.

 

Haydeni naljatlev sõnavõtt kõlas täpsemalt: “Ma pean tunnistama, et viimase paari kuu kõige mustemas tujus mõtlesin ma samuti härra Snowdeni kandidatuuri esitamisele, kuid see oli ühe teistsuguse nimekirja jaoks.” Endine NSA juht pidas sellega ilmselt silmas nimekirja, kus on inimesed, kelle surma valitsus soovib.

Kuna tegemist on siiski endise ja mitte praeguse juhiga, võinuks see must huumor unustusehõlma langeda, kuid asjale keeras omakorda vindi peale vabariiklane Mike Rogers, kes on ühtlasi USA parlamendi luurekomisjoni juht, kes ütles Haydeni jutu peale kohe: “Ma võin teid selles aidata.”

Sealt läks jutt edasi sellele, kuidas Snowdeni lekitused NSA jälgimisprogrammide kohta USA rahvuslikule julgeolekule tõsist kahju on tekitanud.

Sama diskussiooni käigus kaitses Hayden ka USA valitsuse poolt läbi viidavaid hukkamisi. Nimelt küsiti publikust ajakirjanike poolt paljastatud info kohta, mille kohaselt on NSA-l suur roll välisriikides läbiviidavates mõrvades. “See on väga huvitav, sest mul pole aimugi, millest nad räägivad,” ütles Hayden ja lisas: “Mõrvad on seadusega keelatud, me ei korralda mõrvu.” Siiski nentis ta, et valitsus viib läbi vaenlaste “sihipäraseid tapmisi”, sest riik on sõjas.

USA on olnud narkootikumide ja terroristidega sõjas juba pikka aega, mis tähendab, et kõik valitsuse nimel korda saadetavad tapmised on õigustatud. Lisaks sellele saab sõdadega õigustada ka eraisikute massilist jälgimist ja kõike muud politseiriigile iseloomulikku.

 

Vaata ka RT uudislugu:

 

 

Allikad: Tech Dirt, The Hill

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt