Putinist võib saada järgmine Nobeli rahupreemia laureaat

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. oktoober 2013 kell 20:35Rühm Venemaa aktiviste ja prominente plaanib esitada president Vladimir Putin Nobeli rahupreemia kandidaadiks, kirjutab RIA Novosti. Varem on Nobeli auhinna saanud kolm venelast, viimati Mihhail Gorbatšov aastal 1991.

 

“Maailmarahvaste vaimse ühtsuse ja koostöö akadeemia esitas meie riigipea selle kõrgeima rahuvalveauhinna kandidaadiks. Me teame väga hästi, missugust rahuvalverolli on meie president etendanud mitmes meie riigi raskes piirkonnas,” ütles selle akadeemia president Georgi Trapeznikov teisipäeval Moskvas pressikonverentsil, vahendab BNS.

Akadeemia asepresident Beslan Kobahhija osutas omakorda Putini kaalukale rollile Süüria konflikti lahendamises. “Vladimir Putin tegi kõik võimaliku Süüria konflikti rahumeelseks lahendamiseks. Ta kinnitab oma isikliku eeskujuga ustavust rahule – mitte sõnade, vaid tegudega,” ütles Kobahhija.

Nõukogude Liidu rahvakunstnik Jossif Kobzon toetas samuti Putini esitamist Nobeli rahupreemia kandidaadiks, leides, et Putin väärib seda tunnustust rohkem kui Ühendriikide president Barack Obama, kes sai auhinna 2009. aastal. “Barack Obama algatas ja kiitis heaks USA agressiivse tegevuse Iraagis ja Afganistanis ning valmistub nüüd sissetungiks Süüriasse. Sellest hoolimata anti talle Nobeli rahupreemia. Aga meie president, kes püüab verevalamist peatada ja lahendada konflikti poliitilise dialoogi abil, väärib minu arvates seda kõrget tunnustust palju rohkem,” rääkis Kobzon.

Kandidaate saab esitada kuni 1. veebruarini 2014. aastal. Nobeli rahupreemia laureaat tehakse teatavaks sama aasta oktoobris ning auhinnatseremoonia toimub 10. oktoobril Norra pealinnas Oslos.

 

 

Allikad: BNS, RIA Novosti

Foto: Presidential Press and Information Office / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt