Rootsi kuumad uudised 10. – 23. juuni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. juuni 2013 kell 9:02rootsi

Rootsi päästis huuletubaka

Rootsis laialt levinud huuletubakas oli uue eurotubakadirektiivi ettevalmistamisel löögi alla koos muude peagi keelu alla minevate aromatiseeritud tubakatoodetega (näiteks nagu mentoolisigaretid), kuid rootslaste suureks kergenduseks ja riigijuhtide juubelduseks võideldi ikkagi huuletubakale välja eristaatus ehk Rootsile jääb õigus ise vastava toote üle otsustada. Link.

Illmar Reepalu astus Malmö linnapea postilt alla

19 aastat Malmö linnapeaks olnud Illmar Reepalu astus äsja linnapea postilt alla. Reepalu saavutuseks peetakse äraväsinud tööstuslinna muutmist hoogsas arengus olevaks moodsaks linnaks, kuid viimastel aastatel sai ta märgi külge väljaütlemistega, mida tõlgendati antisemitismina. Link.

“Troonide mäng“ “toimub“ … Rootsis ?

Kuulus telesari “Troonide mäng” on eeldatavasti puhas fantaasia, kuid nii stsenaariumi aluseks oleva teose autor on tunnistanud seoseid Rootsiga, kui ka tähelepanelikumad sarjas toimuva jälgijad on tõstatanud küsimuse, kas mitte mitmed seosed ei vii toimuvat otsapidi Rootsi.
Näiteks Westeros ja Västerås, karmid talved, Starkide sugu, prints Carl Philipile sarnanev tegelaskuju, jne. Link.
Vaata galeriid siit.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt