Roswelli juhtum: aastaid hoolikalt varjatud saladus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. oktoober 2013 kell 17:4325. augustil andsid USA raadiosaatele “Coast to Coast AM“ intervjuu UFO-asjatundjad ning põneva raamatu “Inside the Real Area 51. The Secret History of Wright Patterson“ autorid Donald R. Schmitt ja Thomas Carey, rääkimaks oma teaduslikest uuringutest Wright-Pattersoni õhujõudude baasis, keskendudes Roswelli juhtumile.

 

Donald R. Schmitt on J. Allen Hyneki nimelise keskuse (CUFOS) UFO-uuringute osakonna endine asedirektor. Schmitt on kirjutanud kümneid artikleid UFO-dest ja on kahe bestselleri “UFO Crash at Roswell“ ja “The Truth About the UFO Crash at Roswell“ üks autoreid. Praegu kirjutab ta artikleid ajakirjale UFO Magazine ja on Rahvusvahelise UFO-teadusuuringute muuseumi juhatuse liige.

 

 

Thomas Carey on erialalt antropoloog, ta on UFO-huviline ning UFO-sid uuriva võrgustiku The Mutual UFO Network (MUFON)  Pennsylvania osariigi sektsiooni juht. Alates 1991. aastast on ta keskendunud Roswelli juhtumi uurimisele (Roswelli juhtum sai alguse 1. juulil 1947, kui New Mexico osariigis asuva Ühendriikide õhujõudude radarijaam märkas tundmatut lendavat objekti).

 

 

Millist rolli mängib Roswelli juhtumis Wright-Pattersoni õhujõudude baas?

Thomas Carey: Allakukkunud lendava taldriku rusud transporditi sellesse õhujõudude baasi, kus maavälise tehnoloogia osakonnas ametis olnud kindrali Arthur Exoni juhtimisel rajati Roswelli lähedalt leitud materjalide uurimiseks labor. Neid materjale nähes arvasid teadlased algul, et need on pärit Nõukogude Liidust, sest keegi ei suutnud neid esialgsel uurimisel tuvastada. Tundmatut materjali analüüsiti põhjalikult, kuni tipptasemel teadlased jõudsid üksmeelselt arvamusele, et tegu on kosmosest pärit materjaliga.

 

Kes on andnud selles osas veel tunnistusi?

Donald R. Schmitt: aatomipommidega tegeleva luureosakonna ohvitser Jesse Marcel ja vastuluures töötav kapten Sherdian Cavitt saadeti 7. juulil Roswelli lähedal asuva rantšo juurde, et uurida sündmuspaika. Marcel naasis lendava taldriku rususid täis autoga, tehes oma kodu juures vahepeatuse, et näidata huvitavat leidu oma perele. Järgmisel päeval ilmus pressiteade, milles teatati taldrikukujulise objekti hõivamisest. Marcel pidi transportima rusud Wright-Pattersoni õhujõudude baasi uuringutele. Selleks aga, et varjata sensatsioonilist leidu, asendasid kindral Roger Ramey ja tema staabiülem Thomas J. Dubose rusud ilmaõhupalliga ja kutsusid kokku pressikonverentsi, kus teatati, et tegu on vaid allakukkunud õhupalliga. Õige materjal viidi baasi, kus tuvastati, et tegu on maavälise materjaliga.

 

Kas Roswelli juhtumis leiti ka hukkunud tulnukaid?

Donald R. Schmitt: Leiti 5–7 tulnuka surnukeha ja vähemalt üks ellujäänu. Seda me teame kolonelleitnant Marion Magruderi  tunnistuse põhjal, kes käis Air Wari kolledžis Maxwelli õhujõudude baasis. Aprillis 1948 külastasid kolledži vanemohvitserid Wright-Pattersoni baasi, kus neile näidati Roswellis ellujäänud tulnukat. Oma tunnistuse kohaselt nägi ellujäänud tulnukat ja surnukehi ka tuletõrjuja Dan Dwyer, kes viibis sündmuskohal.

 

Kuidas on seotud Roswelli juhtumiga näitleja Gordon Macrae?

Thomas Carey: Kui tulnukate surnukehad Roswellist Wright-Pattersoni toodi, siis oli tol ajal armees teeninud Gordoni ülesandeks valvata presentkattega kaetud kaubaaluseid. Ta pidi tagama, et keegi nende juurde ei pääseks ja tal keelati ka endal vaadata, mis katte all on. Ent üksi jäädes sai uudishimu noormehest võitu, ta piilus katte alla ja nägi seal mitut suure peaga ja suurte silmadega väikesekasvulist keha. Arvatakse, et need toimetati 1980-ndatel Area 51 territooriumile.

 

 

Kui salajas hoiti õhujõudude angaare ja maa-aluseid ruume?

Thomas Carey: Ruumidele oli ligipääs vaid neil, kel oli kõrgeima julgeoleku ligipääsuluba. Põnev lugu juhtus poliitik Barry Goldwateriga, kes oli 1960. aastal Arizonase osariigi senaator. Ta esitas palve näha angaari 18, kuid kindral Curtis LeMay vastas eitavalt, hoiatades, et ta sel teemal enam sõna ei võtaks. Goldwater on saates “Larry King Live“ öelnud, et LeMay oli tol hetkel väga vihane ta peale.

 

 

Helistaja Gary San Diegost:

Olen kuulnud aastate jooksul, et Roswellis toimus ka teise UFO allakukkumine. Mida te sellest teate?

Donald R. Schmitt: See oli mõne miili kaugusel esimesest õnnetuskohast ja sealt leiti samuti kapsel või lendav taldrik koos meeskonnaga. Varasemalt on räägitud, et toimus kokkupõrge kahe UFO vahel, kuid ei tohi unustada, et esmalt tuleb tõestada esimene UFO-õnnetus ja seejärel uurida muid juhtumeid.

 

Kuula saadet (algab 00:40.42) siit.

Kodulehekülg: roswellinvestigator.com

Fotod: citizenshearing.org, isisinvestigations.com, upload.wikimedia.org, clickamericana.com, coolinterestingstuff.com, reinep.files.wordpress.com, ic.pics.livejournal.com

 

Toimetas Laur Raudsoo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt