Soome kuumad uudised 10. – 23. juuni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. juuni 2013 kell 16:20 

Soomlaste salanipid festivalialale alkoholi viimiseks

Alanud festivalihooaeg tõi kaasa ülevaatliku meenutuse, millisel moel Soomes üritatakse oma alkoholi festivalialale kaasa võtta. Äärmuslikumad nendest – üritades kanda sisse viinaga täidetud sohvat või peites viinaga täidetud kondoomi mõnda kehaavausse. Link.

Vangiraadio läks taas käima

Riigi poolt pilootprojektina 2010 proovitud Vankiradio programm, kus mitte vangidele loeti asjatundjate poolt sõnu peale, vaid vangid jagasid ise avalikkusega vanglaelu tegemisi ja oma mõtteid, taaskäivitati äsja Bassoradio raadiojaama poolt. Link.

 

Soome jaaniõhtul surrakse umbjoobes ja vaikselt

Soome jaaniõhtutega on seotud traagiline traditsioon – vähegi ilusama ilma korral minnakse joobes ujuma ja nii põhja ka minnakse ja jäädakse. Eelmise jaaniga seoses uppus kümme, mis on varasematest rekorditest – 1999. aastal 20 uppunut ja 1995 oli uppunuid 19.

Tänavuse jussi letaalne statistika on kokku tosin „langenut“ – nii uppunute kui liiklusõnnetuste ohvritena. Link 1, link 2.

 

Aastal 2026 käib Soomes tööl alla 40% elanikest

Soomes ollakse murelikud kogu ühiskonna heaoluvõime pärast, sest aastaks 2026 prognoositakse seisu, kus tööl käib ehk elatab oma tööga ülejäänuid alla 40% elanikest. Link.

 

Soome rahvaratta tootmine toodi Taiwanist kodumaale tagasi

Soome rahvaratta maines Jopo jalgrataste tootmine toodi Taiwanist kodumaale tagasi 2010 alanud ja äsja lõppenud protsessina. Aastasse 1905 ulatavate juurtega Helkama perefirma üheks mureks, mida üritatakse nii lahendada, on töökohakriisis kannatava Hanko elanikkonna toimetuleku toetamine. Samas näitasid arvutused, et ratta tootmine peaks olema Hankos odavam, kui Kaug-Idas. Link.

 

 

Toimetas Ain Hinsberg

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt