Soome kuumad uudised 27. mai – 9. juuni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. juuni 2013 kell 12:15 

Soomes nõutakse riigilt paremaid teid ja optilist kaablit otse Mandri-Euroopasse

Soomes ollakse mures pidurdunud majanduskasvu, tööhõive ja riigi konkurentsivõime pärast majandusmaailmas ning lisaks maksude ülevaatamisele nõutakse riigilt ka senisest suuremaid investeeringuid teederemonti ning optilist kaablit otse Mandri-Euroopasse ehk Saksamaale. Seni on viimase osas toimunud ühendus pea täies mahus Rootsi ja Taani kaudu, aga otseühendus Saksamaaga lubaks Soomel saada inforistteeks Euroopa ja Aasia vahel. Link.

 

Vene turistid on Soomes avastanud ka puhkekülad

Kui üldine kuvand vene turistidest Soomes seob neid kesklinnahotellide ja suusakeskuste mökkidega, siis viimastel aastatel on idanaaber kõvasti soosinud ka puhkekülamajutust Soomes ning nüüd ollakse rootslastest kui seni suurimast välisturust möödunud.

Venemaalastest klientide puhul on puhkeküladele oluline lisaks nõudluse mahule ka selle hooajaline positiivne mõju: neid jagub ka väljapoole põhihooaega, mis Soomes on jaanipäevast augusti keskpaigani. Link.

 

Soome professor: Pikk suvepuhkus on mõttetu

Professor Kiti Müller pakub välja, et iga inimene peab oma puhkamise ise läbi mõtlema ja just endale sobivana ka läbi planeerima ning teostama, sest puhkamine on muutunud vaat et institutsionaalseks ja rutiinseks nähtuseks.

Pikk ja kohustuslik suvepuhkus toob kaasa asjatuid ootusi ja nendega kaasnevat stressi ning kui kõik on pandud ühele kaardile, siis on ka ebaõnnestumise ehk puhkuse mitteõnnestumise risk üsna suur.

Kaasaegse elurütmi juurde kuulub seega ka töö ja puhkuse uuesti rütmiajamine ning nii mõnelegi võiks olla optimaalne hoopis näiteks teha pool päeva tööd ja võtta teine pool päeva puhkamiseks vabaks. Link.

 

Soomlane saab ise testida oma ühiskonnaklassi kuuluvust

Helsingin Sanomat pakub võimalust oma lugejatel testida oma kuuluvust ühiskonnaklasside hierarhias. Samas uurib HS, milliseid ühiskonnaklasse üldse tänases Soomes esineb.

Küsitluse praeguses versioonis vastaja veel oma klassikuuluvust teada ei saa, aga kui vastanute abil on klassid välja selgitatud, siis sügisel avatakse see keskkond uuesti, et vastajad saaksid sedapuhku teada ka oma klassikuuluvuse. Link.

 

Helsingi Länsisatama laiendus avatakse jaanipäevaks

Jaaniks avatakse Länsisatamas laiendus, millega kaasneb nii uus terminalihoone, mis teenindab Eckerö Line MS Finlandiat, kui ka kaipind. Tallinna ja Helsingi vahel kulgevaid kiiraluseid teenindav laiendus lubab siis Länsisatamas võtta vastu või saata ära kaks kiiralust samal ajal. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt