Deutsche Banki ekspert: esimesena lahkub eurotsoonist Soome

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. juuli 2013 kell 13:25Kui eurotsooni koostöö muutub üha poliitilisemaks, võivad paljud tugevad riigid tahta eurost loobuda. Rootsi majanduslehe Dagens Industri intervjueeritud Deutsche Banki ekspert Thomas Mayer ennustab esimeseks lahkujaks Soomet, vahendas Delfi.

 

Mayer ütles Dagens Industrile, et eurotsooni koostöös tuleb naasta algupärase politiseerimata Maastrichti lepingu juurde, vahendab YLE Uutiset, muidu võib eurotsooni oodata ees lagunemine. Mayeri sõnutsi viib eurokoostöö politiseerumine ajapikku selleni, et tugevamad riigid astuvad välja, soovides endale tugevamat valuutat.

Ta ennustab, et esimene lahkuja on Soome, põhjendades oma arvamust sellega, et Soome ei osale enam täie jõuga päästeoperatsioonides ja nõuab kõigile oma osalustele abistamises tagatisi. Samas on Soomel Mayeri sõnutsi põhjust ka erinevates liitudes osaleda. „Soomlased tahavad saada kaitset Venemaa vastu, aga eurokoostöö on natuke vale klubi – sel puhul tuleks kõne alla Nato,“ ütleb Mayer.

Mayeri hinnangul võib ka Saksamaa olla mõne aja pärast huvitatud eurost loobumisest.

 

Allikad: Delfi, Yle Uutiset, ERR, Dagens Industri

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt