Streik Finnairis: kõigi palku kärbitakse, välja arvatud juhtkonna omi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. november 2013 kell 10:18Soome lennufirma Finnair tühistas 15. novembril alata võiva streigi tõttu 110 lendu. Finnairi sõnul jäävad Helsingist väljuma pidanud lennud ära, et ennetada ummikseisu Vantaa lennuväljal, vahendas rahvusringhääling Yle neljapäeval. Reede hommikul kirjutas Helsingin Sanomat, et öise ja hommikuse nõupidamise järel on vähemalt lennujaamatöötajaid esindav lennundusliit (IAU) on neile esitatud leppega nõustunud.

 

Töötüli keskmes on lennufirma kasinusmeetmed, ametiühingute sõnul plaaniti kärpida kõigi palku peale juhtkonna omade.

Mida IAU-le täpsemalt pakuti, ei ole veel teada, kui juba ennustatakse, et ilmselt saadakse ka teiste ametiühingutega kokkuleppele. Millal lennufirma töö täielikult taastub, ei ole veel teada. Helsingin Sanomate andmetel on ka mitmed laupäevased lennud tühistatud.

Soome stjuardesside ja stjuuardite liit (SLSY) ning IAU esitas algselt streigihoiatuse 15.-23. novembrini ehk üheksaks päevaks. Ametiühingud andsid ka lisa streigihoiatuse 27.- 30. novembrini.

IAU sõnul oleks tegu Soome lennunduse ajaloo suurima streigiga. Sellest võtaks osa ka maapealne personal. SLSY on öelnud, et streik ei hõlma kaug- ja puhkuselende.

Peaminister Jyrki Katainen väljendas neljapäeval parlamendis streigile vastuseisu, öeldes, et see suruks Soome “majanduse põlvili”.

 

 

Allikad: BNS, Helsingin Sanomat (HS uudist täiendatakse jooksvalt)

Foto: Adrian Pingstone / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt