Jaak Urmet: järgmise pronksiöö korraldavad juba eestlased

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. aprill 2013 kell 11:37 

Kui Eesti ühiskonnas midagi ei muutu, siis korraldavad järgmise pronksiöö juba eestlased, nentis Jaak Urmet, kirjanikunimega Wimberg, ETV saates “Terevisioon”.

Kirjanik ootas, et eilne loomeliitude pleenumi 25. aastapäeva kõnekoosolek juhiks tähelepanu puudustele tänapäeva ühiskonnas ja esitaks mingi programmi, nagu seda tegi loomeliitude pleenum, kuid “selline mälestuslik heie kumas ehk liiga palju läbi” ja tulevikuvaadet oleks võinud olla rohkem.

Teatri NO99 kunstilise juhi Tiit Ojasoo arvates näitab kultuurielus toimuv paljuski, et “me elame oma mõtetega minevikus ja rõhk on seal”. Rahva hinges on pärast laulvat revolutsiooni haav, kuid uus revolutsioon pole võimalik, arvas Ojasoo.

“Täienduseks sinu kommentaarile ma lisaksin enda arvamuse revolutsiooni osas,” ütles Urmet Ojasoole. “Ma olen vägagi veendunud, et järgmise pronksiöö korraldavad juba eestlased, ja ilmselt rutemini, kui seda karta osatakse. Sest õnneks on eestlased juba õppinud sellise väga iidse euroopaliku tava, nagu protesteerimine, streikimine, meeleavaldamine. Ja nad suudavad seda tõesti, mingil määral. Ja eks me õpime ka seda tavaliste Frankfurdi lennujaama töötajate pealt, kuidas käib riigi halvamine, riigi seismajätmine. Riik teeb nii [näitab , nagu oleks kõri kinni pigistatud – toimetus] ja enne ei hinga, kui rahvas lubab. Ühel hetkel see on eestlastel ka käpas,” rääkis Urmet.

“Meie vastased ei ole mitte ainult poliitikud, need korrumpeerunud poliitiline kõnts, eks ole, keda Eesti vabariigis on küll, vaid ka kivist tagumikuga ametnikud. Ja need ametnikud moodustavad armeesid. Nad on laisad, ametnikutool kivistab inimese. Ja neid tuleb kogu aeg torkida, nõuda, küsida, et nad liigutaksid ennast. Ja seda peab iga inimene meist tegema iga päev,” toonitas Urmet.

 

Allikas: ERR

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt