Kreeka saatis rahvustelevisiooni ja -raadio päevapealt laiali

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. juuni 2013 kell 9:53kreeka3Kreeka valitsus teatas teisipäeval, et peatab kokkuhoiumeetmeid rakendades viivitamatult riigitelevisiooni ja raadiojaama ERT töö, mis jätab tööta 2700 inimest. “ERT on erakordse läbipaistmatuse ja uskumatu raiskamise juhtum. See lõpeb kohe,” ütles valitsuse pressiesindaja Simos Kedikoglou pressikonverentsil. Otsus tuli pärast seda, kui IMF oli öelnud, et Kreeka senine kokkuhoiupoliitika pole piisav ning et avaliku sektori töökohti pole piisavalt kärbitud. Õhtul kogunes paar tuhat inimest riigitelevisiooni hoone juurde, et otsuse vastu protesteerida. Samuti keelduvad paljud töötajad ringhäälingu hoonest lahkumast ja edastavad saateid interneti teel.

 

Kedikoglou sõnul avatakse kanalid hiljem uues formaadis ja märkimisväärselt väiksema personaliga. Kõigile praegustele töötajatele, keda kohaliku meedia andmeil on 2700, makstakse hüvitist ja neile antakse võimalus kandideerida uuenduskuuri läbinud meediaorganisatsiooni. “Samal ajal, kui kõik kreeklased peavad ohverdusi tegema, ei ole aega viivitusteks, kahtlusteks ega pühadeks lehmadeks, vaid vaja on otsustavalt tegutseda,” tõdes Kedikoglou.

Kreeka ametiühingud taunisid valitsuse otsust. ERT-i ametiühing süüdistas avalduses valitsust soovis järgida Euroopa Liidu, Euroopa Keskpanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) nõudmisi. Niinimetatud troika esindajad alustasid esmaspäeval Kreekas auditit, et anda hinnang kasinusmeetmete ja struktuursete reformide tõhususele. ERT-i töötajad on juba mitu kuud streike korraldanud ja nõudnud troika koostatud reformikava peatamist.

“See on täielik šokk. Me oleme ühenduses juristidega ja rahvusvaheliste meediaorganisatsioonidega,” ütles rahvusringhäälingu töötaja Pantelis Gonos. “ERT kuulub Kreeka rahvale. See on ainus sõltumatu ja avalik hääletoru, mis on jäänud. Me mõistame valitsuse otsuse teravalt hukka, see on riigipööre,” märkis avaliku sektori töötajaid koondav ametiühing Adedy ametlikus avalduses.

“Ajakirjandust ja ajakirjanikke kiusatakse taga. Me ei salli Kreeka hääle vaigistamist,” ütles ajakirjanike ametiühingu Poesy esimees George Savvidis. “Me oleme täielikult vastu valitsuse kõnealusele otsusele ja juhtimisstiilile, see on ennekuulmatu,” märkis sotsialistide eestkõneleja.

Ajakirjanike ametiühing korraldas 24-tunnise toetusstreigi, peatades ka eratelekanalite uudisteprogrammid.

 

Allikad: BNS, RT, NY Times

Foto: ajc.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt