Sotsiaalministeerium soovib keelustada poliitilise streigi?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. august 2013 kell 13:59 

Sotsiaalministeerium valmistab ette seaduseelnõud, mille järgi võib muu hulgas keelu saada poliitiline streik. Tööturu osapooled ametiühingud, tööandjate keskliit ja ministeerium arutavad täna juba teist päeva kollektiivläbirääkimiste ja kollektiivse töötüli lahendamise seaduse töödokumenti.

 

“Uut regulatsiooni luues on üks eesmärk, et seadus oleks inimestele arusaadavam,” ütles sotsiaalminister Taavi Rõivas sotsiaalministeeriumi pressiesindaja teatel. “Näiteks peab töötajal olema võimalik hinnata, kas streik, milles ta osaleda kavatseb on seaduslik.”

 

Streikida ei tohiks poliitiliste nõudmiste esitamiseks

“Oluline on ka see, et streik peaks olema töötingimuste parandamiseks, mitte poliitiliste nõudmiste esitamiseks,” sõnas Rõivas ja lisas: “Samuti arvestame elanikkonna huvidega, püüdes luua efektiivset minimaalse teenuse määramise süsteemi, mis tagab streigi korral näiteks tervishoiuteenuste, elektrienergia ja kütte kättesaadavuse tarbijale vähemalt minimaalses määras,” lisas minister.

Postimees kirjutab, et Rõivase sõnul on nende (ministeeriumi ja eeldatavalt ka koalitsiooni) sooviks on poliitilise streigi keelamine. Veel tõstatakse seaduseelnõus toetusstreigi etteteatamise tähtaega kolmelt viie päevani ning tuuakse sisse töörahu mõiste, mis annab võimaluse sõlmida absoluutset streigikeelu sisaldavaid kollektiivlepinguid. Kõigi nende muudatuste trend on selgelt streigivõimaluste koomaletõmbamine.

 

 

Allikad: BNS, Postimees, Sotsiaalministeerium

Foto: Telegram

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt