Venemaal keelustatakse homopropaganda alaealiste seas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. veebruar 2013 kell 16:0726. jaanuaril kiitis Venemaa Föderatsiooni Riigiduuma esimesel lugemisel heaks seaduse, mis keelustab „homoseksuaalsuse propaganda“ alaealiste seas.

 

 

Seaduse vastu hääletas vaid üks duumaliige, üks jäi erapooletuks ja ülejäänud 388 hääletasid poolt. Selle keelu rikkumine võib ametiasutusele kaasa tuua kuni 16 000 USA dollari (11 800 euro) ja eraisikutele 160–1600-dollarilise (118–1180-eurose) trahvi. Homopropaganda keeld on Venemaal kohalikul tasemel eelnevalt kehtestatud juba näiteks Peterburis ja Novosibirskis.

 

Sel teemal on sõna võtnud Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Catherine Ashton: „Selle seaduse jõustumine õhutab lesbide, geide ja biseksuaalide, transseksuaalide ja interseksuaalsete inimeste diskrimineerimist, aga ka kõigi nende inimeste diskrimineerimist, kes eelnimetatud vähemusi nende otsustes toetavad – eriti piirab see nende sõnavabadust ning kogunemise ja ühingute moodustamise vabadust.“

Ashton ütles, et Venemaa peaks üle vaatama Euroopa inimõiguste konventsiooni põhimõtted, mis käsitlevad kõigi Euroopa inimeste põhiõigusi ja -vabadusi.

 

ERR avaldas sama teemal uudise Moskva korrespondendi Krister Parise vahendusel.

 

Allikad: Rianovosti 1, Rianovosti 2, The Guardian

 

Toimetas Meeli SeermaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt