Prantsuse alamkoda kiitis heaks homoabielude seadustamise

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. aprill 2013 kell 9:25 

Prantsuse rahvusassamblee kiitis teisipäeval opositsiooni kuudepikkustest protestidest hoolimata heaks samasooliste abielu seadustamise ja homopaaridele lapsendamisõiguse andmise eelnõu, vahendab BNS. Lisaks opositsioonile protestis ka hulk tavainimesi, kes peale otsuse teatavaks tegemist muutusid üsna vägivaldseks ning konflikt meeleavaldajate ja politsei vahel kestis hiliste öötundideni.

 

Eelnõud toetas teisel ja ühtlasi viimasel lugemisel 331 seadusandjat, vastu oli 225. Seadus, mille peab veel allkirjastama president Francois Hollande, võidakse kaevata konstitutsioonikohtusse. Justiitsmininster Christiane Taubira nimetas parlamendi otsust ajalooliseks ja arvas, et esimesed abielu sõlmimised võiksid aset leida juba juunis.

Tänavatele olid kogunenud lisaks protestijatele ka homoabielu pooldajad. “Ma tunnen lõputut rõõmu, tohutut rõõmu,” ütles 39-aastane Sylvain Rouzel ja lisas: “Viimaks ometi on kõigil ühesugused õigused. Prantsusmaa oli teistest maha jäänud.” Koos pariislastega tähistas tänavatel ka avalikult gay Pariisi linnapea Bertrand Delanoe.

Prantsusmaal on abieluväline kooselu registreerimine seaduslik juba aastast 1999.

 

 

Allikad: BNS, Huffington Post, CNN

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt