Ville Jehe tööintervjuudel: kas te UFO-desse usute?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. veebruar 2013 kell 10:42Foto: Siim Semiskar, ajakirisport.ee

Raadio 2 populaarses saates “Hallo, Kosmos!” rääkis ettevõtja ja loomemajanduse arendaja ning vaimsel teel kulgeja Ville Jehe sellest, kuidas korrastada oma sisemaailma ja olla oma elu disainer ning elupõlise ulmefännina arutles ka võimaliku maavälise mõistlusliku elu üle.

 

“Mingil hetkel kui töötasin kinnisvarasektoris firmas Mendelson & Co, viisin läbi kümneid tööintervjuusid. Pidin seda CV-de läbilugemist ja inimestega kohtumist kuidagi efektiivseks tegema, sest see võttis kohutavalt energiat. Mõtlesin, et milline oleks see küsimus, mis annaks kohe pildi, et mis tüüpi inimene on. Ja siis mul tuli taipamine, et see küsimus on: “Kas sa UFO-desse usud?”. Aastal 1991 hakkasin kõikidelt tööletulijatelt seda küsimust küsima ja olen seda küsinud kogu selle aja, ka Ukrainas, Lätis, Leedus ja viimati näiteks Teenusmajanduse Kojal uue tegevjuhi kandidaadilt,” räägib Ville Jehe oma kummalisest küsimusest portaalis Alkeemia.ee.

 

Miks selline küsimus?

“Tegelikult see ei ole üldse oluline, mida inimene vastab –  kas ei või jaa. Kohe peale seda küsimust tuleb kohe järgmine ja see on “Miks?”. Ja vot see on see, mis annab inimesest pildi. Kui inimene vastab ei, aga ta on avatud mõtisklema, et miks ta ei usu – näiteks ta vastab, et ei tea. Siis uurin, et kas ta molekulaarstruktuuri usub – inimene vastab, et jah, sest koolis õpetati – aga ka seda pole enamus ju ise mikroskoobist vaatamas käinud ja oma silmaga näinud. Aga kui koolis õpetataks UFO-dest, Igor Volke oleks näiteks üks lektor ja see oleks tavaline õppeaine? Ja siis hakkab teema arenema, inimene läheb lahti, arutleb. Õige vastus on, et ta lihtsalt ei tea, ei ole teadvustanud, isiklikku kogemust ei ole,” kirjeldab ta üsna tavalist situatsiooni tööintervjuul.

“See küsimus on enamus inimesi avanud. Aga kui näiteks satub inimene, kes ütleb, et “Ei, ei ole näinud. Ma ei usu ühtegi asja, mida ma näinud ei ole!” – no mida sa sellise inimesega teed koos pikalt? Mina ei oska. Või ütleme nii, et ma pean oma energiat liiga kalliks selleks, et kulutada seda nii kinniste inimeste peale,” nendib avatud maailmavaatega inimestega koostööd teha eelistav Ville Jehe.

 

Ville Jehe on multivõimekas mees, kes tegutseb aktiivselt ja tõhusalt nii töö, ühiskondliku tegevuse ja pere rindel ning tegeleb igapäevaselt ka vaimsete praktikatega. R2 saates “Hallo, Kosmos!” rääkis ta pikemalt inimese viie keha süsteemist, kuhu kuuluvad füüsiline, vitaalne ja mentaalne keha, intellekt ja kõrgem mina. Juttu tuli ka energiast ja elu häirivatest emotsioonidest vabanemisest, egost ja karmast, Jumalast ja inimesest, majandusest ja meediast ning paljust muust huvitavast.

 

Loe pikemalt portaalist Alkeemia.ee

Kuula R2 saadet “Hallo, Kosmos!” siit.

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt