Leedu kuumad uudised 18.–31. märts

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. aprill 2013 kell 11:31leedu

Leedus menetleb kohus keeleeksamit

Leedus on otsustatud kohtusüsteemis menetleda koolides läbiviidava leedu keele eksami lihtsustamist. Menetlus käivitatakse pärast kevadist eksamisessiooni ehk juuni alguses, kuid enne seda on avatud eksperthinnangute kogumise voor. Menetluse taga on poolakeelse vähemuse mure, et praegused kooli lõpueksami nõuded leedu keelele on seda emakeelena mitteoskajate jaoks liiga kõrged. Link.

 

17 Leedu ettevõtet Kesk- ja Ida-Euroopa 500 suurema hulgas

Coface CEE500 hulgas on kõrgeima positsiooniga Leedu firmadest Poola naftakontserni filiaal Orlen Lietuva (8.). Järgnevad Vilniaus prekyba (41.), Maxima grupė (52.), Maxima LT (116), Achemos grupė (206.), „Visagino atominė elektrinė“ (238.), Lukoil Baltija (274.), Lesto (293.), Palink (305.), Achema (308.), Lietuvos dujos (384.), Sanitex (393.), Indorama Polymers Europe (404.), Leedu Raudtee (434.), Lifosa (483.), Lietuvos energija (485.) ja MG Baltic (499.).

Läti oli esindatud seitsme ja Eesti viie ettevõttega. Liider on Poola naftakontsern Orlen; ka riikide võrdluses (ettevõtete arv edetabelis) juhib Poola, edestades Ukrainat ja Ungarit. Link.

 

Leedu EL eesistujana teeb turundust ka oma riigile

Leedus on Euroopa Liidu eesistujamaaks olemisest otsustatud võtta rohkem kui liidu protsesside eduka juhtimise ja koordineerimise au. Nimelt on avalikkuse ette toodud plaan sisustada kõikvõimalike istungite ja koosolekute eel- ja järelprogrammid ning ka pausid nii Leedu kultuuri, meelelahutuse kui ka köögi tutvustamisega, kusjuures viimase osas tuleb põhipanus toiduainetööstuse ettevõtetelt sponsorluse korras.

Eesmärk – tuua praeguse kampaania raames Leedut külastavad poliitikud ja ametnikud kunagi tagasi juba turistidena. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt