Vene poliitiku surnukeha leiti tsemenditünnist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. veebruar 2013 kell 14:08 

17. veebruaril leidis miilits Moskva lähistelt metalltünni, mille sisse oli tsementeeritud laip. Rohkete vägivallatunnustega keha kuulus viis päeva varem kadunuks jäänud Lipetski linnanõukogu liikmele Mihhail Pahhomovile (37).

 

Pahhomov ei elanud mitte just päris tavalist linnaametniku elu. Enamik tema surmast kõnelevaid artikleid jätab mainimata, et kahe lapse isa sõitis Rolls Royce’iga, oli uhke oma sidemete üle Tšetšeenia juhi Ramzan Kadõroviga ja ümbritses end paljude naistega. 1995. aastal oli ta vahi all kahtlustatuna poe röövimises ning 2010. aastal inimröövis. Teda on seostatud ka maffiaga.

 

Uurimine küll veel kestab, aga ilmselt sai Pahhomovile saatuslikuks 80 miljoni dollari suurune võlg poliitik Jevgeni Haritonovile (40) ja tema äripartner Sergei Krasovskile (51). Nad olid püüdnud Pahhomovit tabada juba eelmise aasta novembrist alates, kuid tulutult. Ka seekord ei läinud kõik plaanipäraselt, sest kõigepealt hakkas Pahhomov meestele vastu ja sai rüseluse käigus peahaava, mis põhjustas lõpuks tema surma. Takkapihta unustasid kurjategijad Pahhomovi autosse dokumendid, mida Haritonov ülioluliseks pidas.

Pole avaldatud, mis dokumendid need täpselt olid, aga kui esimesed röövlid polnud nõus sündmuskohale paberitele järele minema, palkas Haritonov selleks tööks kolm uut meest. Kõik asjaosalised on praeguseks vahistatud.

 

Kuidas aga Pahhomovil nii suur võlg tekkis? Kõige tõenäolisem võimalus on tulusad ehituslepingud. Nimelt kuulus Pahhomovile firma Liter, mis tegeles ehituse ja transpordiga ning Krasovski oli varem Lipetski erimajandustsooni juht. Liter sai tänu Krasovskile suuremahulise infrastruktuuride ülesehitamise lepingu, kuid läks eelmisel aastal pankrotti, sest üks Siberi majandustsoon kaebas ettevõtte kohustuste täitmatajätmise pärast kohtusse.

Nii jõhker arveteklaarimine on tänapäeva Venemaal üsna haruldane, pigem meenutab see pöördelisi 1990-ndaid. Kuid arvestades sellega, et loo peategelased on poliitikud, tekitab selline juhtum üsna kõheda tunde, et valitsemine ja maffiasidemed käivad Venemaal ikka veel käsikäes.

 

 

Allikad: Moscow Times, Fox News, Digital Journal

Loe ka: Õhtuleht

 

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt