Sotši olümpiamängud: korruptsioonist orjatööjõuni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. veebruar 2013 kell 8:34Venemaa suurlinnades käivitati kellad, mis hakkasid lugema järelejäänud päevi ning tunde aasta pärast algavate Sotši olümpiamängudeni. Ajaloo kalleimaks kujunevaid mänge kimbutavad aga süüdistused korruptsioonist orjatööjõu kasutamiseni välja, vahendab ERR.

 

Eile Moskva Maneeži väljakul käima lükatud kell võiks sekundite asemel lugeda sama hästi raha. Juba on selge, et Sotši olümpia kujuneb konkurentsitult ajaloo kalleimaks. Praegu käib jutt 50 miljardist dollarist, mis ületab esialgse eelarve mitu korda, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Olümpiaideaalide varjus on aga märgatud ebainimlikke tingimusi uute olümpiaobjektide ehitajatele. “Oleme dokumenteerinud juhtumeid, kus inimestele ei makstud palka, mida neile saabudes lubati – või mõnikord ei makstud neile üldse,” selgitas Human Rights Watchi (HRW) analüütik Julia Gorbunova.

 

Sotši võimude väitel tuleb jutt orjatööjõust neile üllatusena. “Linna poolt võin öelda, et mitte ühtki kaebust tööinspektorile või linnavalitsusele ei jäetud läbi vaatamata. Võin teile öelda, et linnavalitsusse on kogu selle aja vältel laekunud kaks kaebust,” ütles Sotši linnapea Anatoli Pahomov.

President Vladimir Putin kritiseeris eile aga raiskamist ehitustel ning laskis lahti olümpiakomitee asepresidendi Ahmed Bilalovi.

 

Allikas: ERR

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt