Kas koroonaviirus tõestab, et Maa on lame?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. mai 2020 kell 13:16Foto: Andres Putting / Eesti Ekspress

Hiljuti avaldasid mitmed Eesti päevalehed Tallinna teletornist pildistatud fotograaf Andres Puttingu imelised jäädvustused öisest Helsingi panoraamist, mis taasalustas terava diskussiooni teemal, kas Maa on lame. Vahepeal koroonanonsenssi varju jäänud lameda Maa teooria on võtnud aga uue tuule alla, sest Eesti Ekspressis avaldatud fotodelt ja videolt on Helsingi panoraam paremini näha kui varasemalt. Väidetavalt on niivõrd hea nähtavuse põhjustanud asjaolu, et koroonapettuse ettekäändel seisma pandud laevaliiklus on sudu Soome lahe kohal märgatavalt hõrenenud ja nähtavus märgatavalt paranenud.

 

Aga just seda viimast ongi palli skeptikud kõik need aastad rääkinud: atmosfäär ei ole täielikult läbipaistev, sudu, udu, gaasid jne takistavad nähtavust. See on ka põhjus, miks me ei näe USA-st Inglismaad või Munamäe tipust Mount Everesti.

Tulles tagasi aga kaunite fotode juurde, siis Tallinna Teletorni kodulehelt saab lugeda, et teletorni vaateplatvorm asub 170m kõrgusel ning torn ise asub 24 meetrit merepinnast, seega kokku on vaatleja kõrguseks 194 meetrit. Tallinna teletorni ja Helsinki vahemaaks on Google Mapsi kohaselt 75 km ning kui sisestada need andmed Maa kumeruse kalkulaatorisse, siis me näeme, et vaadeldav objekt (Helsingi) pidanuks jääma 50 meetrit Maa kumeruse taha.

Vaadakem seda fotot ja küsige endilt, kas need hooned asuvad 50 meetrit kumeruse taga?

AP25680 Andres Putting, Eesti Ekspress

Järgmiseks vaatame pilti, mille saatis Telegrami lugeja, kelle sõnul on foto tehtud Harju maakonnas Kelvingi külas maja teise korruse rõdult Soome suunas 23. mail kell 1.37 hommikul.

Nähtavus oli ideaalne – vee ja õhu temperatuur praktiliselt võrdsed. Hinnanguliselt oli vaatleja kõrgus merepinnast umbes 10 meetrit. Google Mapsi kohaselt on vahemaa Helsingi ja Kelvingi küla vahel 63 km.

Seades vaatleja kõrguseks 10 meetrit merepinnast, annab Maa kumeruse kalkulaator meile vastuseks, et vaadeldav objekt pidanuks jääma 209 meetrit Maa kumeruse taha!

Kohalike elanike sõnul on võimalik hea ilma korral näha isegi liikuvaid autotulesid üle lahe. Sellised imelised juhtumid siin palli peal. 😊

 

Hando Tõnumaa

 

Fotod: Andres Putting / Eesti Ekspress, ekraanikuvad

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt