Miks paistab Helsingist Tallinna teletorn täies hiilguses?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. august 2019 kell 11:24Telegrami lugeja saatis meile värsked fotod Tallinna teletornist ja Iru elektrijaama korstnast. Mõlemad fotod on tehtud Helsingist, ca 76 km kauguselt üle mere. Pildistaja ise oli 130 meetri kõrgusel merepinnast. Lugeja Hans: “Piltide kvaliteet väga ei kannata kriitikat aga pildid on tehtud läbi binokli nutitelefoniga.“

 

Maa kumeruse kalkulaatori (Earth Curve Calculator) kohaselt peaks 76 km kauguselt ja 130 meetri kõrguselt jääma vaadeldav objekt 97 meetrit Maa kumeruse taha, aga värsked pildid näitavad, et mingit kumerust pole näha. NB! Vaatluste puhul tuleb arvestada ka perspektiiviga, ehk mida kaugemal on vaadeldav objekt, seda väiksem ta paistab. See tõsiasi ei ole seotud Maa kujuga.

Viimastel aastatel palju kõneainet tekitanud lameda Maa teooria ei näi vaibuvat, mis sest, et teemat üritatakse vaigistada või naeruvääristada.

Möödunud aastal teatas Google, et nad hakkavad tsenseerima lameda Maa teemalisi Youtube’i kanaleid:

Lisaks on kõvasti populaarsus

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt