Miks paistab Helsingist Tallinna teletorn täies hiilguses?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. august 2019 kell 11:24Telegrami lugeja saatis meile värsked fotod Tallinna teletornist ja Iru elektrijaama korstnast. Mõlemad fotod on tehtud Helsingist, ca 76 km kauguselt üle mere. Pildistaja ise oli 130 meetri kõrgusel merepinnast. Lugeja Hans: “Piltide kvaliteet väga ei kannata kriitikat aga pildid on tehtud läbi binokli nutitelefoniga.“

 

Maa kumeruse kalkulaatori (Earth Curve Calculator) kohaselt peaks 76 km kauguselt ja 130 meetri kõrguselt jääma vaadeldav objekt 97 meetrit Maa kumeruse taha, aga värsked pildid näitavad, et mingit kumerust pole näha. NB! Vaatluste puhul tuleb arvestada ka perspektiiviga, ehk mida kaugemal on vaadeldav objekt, seda väiksem ta paistab. See tõsiasi ei ole seotud Maa kujuga.

Viimastel aastatel palju kõneainet tekitanud lameda Maa teooria ei näi vaibuvat, mis sest, et teemat üritatakse vaigistada või naeruvääristada.

Möödunud aastal teatas Google, et nad hakkavad tsenseerima lameda Maa teemalisi Youtube’i kanaleid:

Lisaks on kõvasti populaarsust kogunud dokfilm “Behind The Curve“, mille kohta väidetakse, et lasergüroskoobiga tõestati ära Maa pöörlemine ja et palli-skeptikud ise tõestasid ära, et Maal on kumerus.

Esiteks, kui oletada, et on olemas seadeldis, mis tõestab, et Maa tema all pöörleb, siis see tähendaks, et Maa peaks pöörlema ka lennukite, helikopterite ja droonide all. Teisisõnu sellisel juhul piisaks, kui tõusta helikopteriga õhku ja oodata millal Hiina meie alla jõuab ning siis maanduda.

Kes on “Behind The Curve“ filmi vaadanud objektiivselt, saab koheselt aru, et mingit Maa kumeruse tõestust filmis ei olnud, vaid film lõigati kokku nõnda, et jätta mulje, et keegi kumeruse ära tõestas.

Kui see väidetav kumerus tõesti eksisteeriks, siis ei paistaks Soomest Tallinna teletorn oma täies hiilguses ning Iru elektrijaama korsten peaks olema täielikult kumeruse taga peidus.

 

Maailmarekord kõige pikemalt distantsilt pildistatud foto

See foto on pildistatud Pic de Finestrelle mäe (2820) tipust Kataloonias (Pürenee mäestik) suunaga Alpide poole ning siit paistab Pic Gaspard mägi (Massif des Écrins mäestik) (3867 m), vahemaaks 440km.

Foto autor: Marc Bret (Beyond Horizons team)
Kaamera: Panasonic Lumix FZ72 @ ISO100 – 1/250
Lääts: zoom integrated 1200 mm – f./2.8
Kuupäev: 16. juuli 2016

 

Peavooluteaduse kohaselt pidanuks Pic Gaspard mägi jääma sellise vahemaa puhul täielikult horisondi taha ning ei tohiks mitte kuidagi olla nähtav. Foto autor Marc Bret on tavaline fotograafiahuviline aga mitte lameda Maa uurija. Skeptikud ütlevad selle peale, et tegemist on miraažiga ehk silmapettega ning tegelikkuses ongi nähtav mäetipp maa kumeruse taga peidus.

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

Fotod: Telegrami lugeja, Marc Bret

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
17yG7mpTcuJJbaXBufZweCX7nNqyoAs2Cs

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6

Telegrami artiklite mujal avaldamise tingimused.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt