Lame Maa ümber lükatud? Väidetavalt on avastatud kumeras olekus vett!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. juuli 2017 kell 15:050Sellel nädalal on Eestis saanud kuumaks teemaks USA-s Pontchartraini järvelt tehtud fotod ja videod, mis justkui kuvavad kumeras olekus vett ja seega vaikselt juba tähistatakse lameda Maa ümberlükkamist.

 

On sadu näiteid üle maailma, kus me saame näha kaugemale (ehk „kumeruse taha“), kui peavooluteaduse kohaselt võimalik. Kui meil on mitmeid näiteid isegi siit samast Eestist, kus Maa kumerust pole võimalik tuvastada, siis mida arvata sellest konkreetsest järve näitest?

1
Tuletame meelde, et Tallinna Teletorn paistab Helsingist oma täies pikkuses, kuigi ta peaks jääma üle 200m Maa kumeruse taha?

2

 

Tuletame meelde, et Tilgu sadamast on praktiliselt iga ilmaga võimalik näha Kräsuli saart, mis peaks olema üle 20m maa kumeruse taga. Pallurid ütlevad, et saar paistab selle tõttu, et külm ja soe õhk saavad kokku, mis tekitab miraazhi ning tegelikult on see saar maa kumeruse taga. Mina olen viimase aasta jooksul käinud mitu korda Tilgu sadamast Kräsuli saart vaatamas ning võin tunnistada, et see saar paistab nii suvel kui talvel, kevadel ja sügisel, sõltumata temperatuurist. Ainukesed korrad, mil saart näha pole, on siis kui väljas on paks udu või vihm. Teengi siinkohas üleskutse kõikidele palluritele, et minge Tilgu sadamasse ja tehke selge ilmaga selline foto/video suunaga Kräsuli saare poole nii, et saart ennast näha pole. Edu!

3
Aga tuleme tagasi nüüd selle foto/video juurde, mis hetkel kuumaks teemaks osutunud on. Siin pildil on Pontchartrain järve elektriliinid, mis väidetavalt demonstreerivad meie imelise planeedi kumerust. Iroonilisel kombel on mitmed ametliku gloobuse teooria pooldajad ehk pallurid siiani väitnud, et järvedega ei saa maa kumerust mõõta, sest järved on nagu konteinerid ja seal ongi vesi loodis ning õige test tuleks teha ookeani peal. Nüüd aga kasutavad nad ise järve tõestamaks kumerust.Selle järve näitel Maa kumeruse tõestajad väidavad, et elektriliini postid Pontchartraini järvel on kõik ühe kõrgused ja omavahel sirgjoonelised. Google Earthi kaudu nähtavad „satelliidi” fotod aga kinnitavad, et elektriliinil on siiski väike kurv sees.

Kas on võimalik, et see kurv tekitabki visuaalse illusiooni väidetavast maa kumerusest?


4
Toome siin võrdluseks Lego klotsid, mis on kõik ühekõrgused aga asetatud omavahel väiksesse kurvi. Kas pallurid tahavad väita, et see laud on kumer ja see ongi põhjuseks, miks Lego klotsid paistavad nagu nad jääksid pinna kumeruse taha?

 

PS. Miks on nii, et kui Siberis jäätub Baikali järv ära, siis see on üks lamedamaid kohti Maa peal, olles 636 km pikk ja 80 km lai? Järve keskel peaks olema ligi 30 km kõrgune muhk…

3

 

 

Allikad: lingid artikli sees

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.