Lame Maa: teooria, mida enamik vandenõuteoreetikutest ei usu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. juuli 2015 kell 14:20Eelmisel nädalal nägi ilmavalgust Telegrami paberkujul ajakiri, kus puudutasime esimest korda ka lamedat Maad: teooriat, mida enamik vandenõuteoreetikutest ei usu. Ajakirjas ilmus sellest kokku neli põhjalikku artiklit, avaldame internetis lugemiseks neist esimese, pealkirjaga “Kõikide vandenõude ema – lameda Maa teooria”. Põnevat lugemist!

Professor Orlando Fergusoni visand lame maast (1893)

Professor Orlando Fergusoni visand lamedast Maast, 1893 (Foto: Military PCF / Alamy Stock Photo)

 

Kas sa oled kunagi mõelnud, et kust sa tead seda, et Maa, millel sa elad, on ümmargune? Kas sa teadsid, et meie tsivilisatsiooni esimesed 4000 aastat uskusid kõik viis suuremat religiooni, et Maa on lame ja liikumatu ning meie kohal võlvub kuppel? Kas sa teadsid, et meie hulgas elab tänaseni kümneid tuhandeid inimesi, kes arvavad, et Maa on lame? Kas sa teadsid, et NASA on ametlikult avaldanud ainult ühe(!)ainsa kosmosest tehtud foto, millel Maa on täielikult peal, ja see pärineb aastast 1972? Kas sa oleksid valmis kaaluma võimalust, et Maa ongi lame ja kogu rahvusvaheline kosmoseprogramm on farss?

 

Mark Sargent

Mark Sargent (Foto: erakogu)

Käesoleva aasta veebruaris avaldas USA-st pärit Mark K. Sargent (47) Youtube’is dokumentaalsarja “Flat Earth Clues“ (“Lameda maa vihjed“), mis kaalub võimalust, et meie tsivilisatsioon asub suletud, “The Truman Show“ sarnases süsteemis ja seda on NASA abiga meie eest varjatud juba aastast 1957. Sargenti sõnul on tema puhul tegemist täiesti tavalise vandenõusid uuriva mehega, kes kuulis esmalt lameda Maa teooriast juba aastal 2000, aga ta naeris selle lihtsalt välja, sest see kõlas tema jaoks täiesti ajuvabana.

“Aastate jooksul puutusin ma kokku erinevate vandenõuteooriatega nagu JFK mõrv, Pearl Harbour, 9/11, Sandy Hook, Bostoni maratoni pommitamine, Kuu missioonide lavastus, tulnukad jne. Aeg-ajalt käis minu juurest läbi ka lameda Maa teooria, aga ma ei hakanud seda kunagi uurimagi, sest mul oli piinlik seda teha. Piltlikult öeldes oli lameda Maa teooria minu jaoks nagu kaardipakis olev juhiste kaart, mida mitte kunagi ei loeta. Möödunud aasta (2014) suvel komistasin taas lameda Maa teooria otsa ja otsustasin, et uurin veidi, mis jama seal aetakse ning olin kindel, et suudan selle teooria ühe nädalavahetusega ümber lükata. Oma üllatuseks avastasin, et ma ei suudagi seda nii kiiresti ümber lükata, uurisin veel ja veel ning üheksa kuud hiljem olin juba täiesti veendunud et Maa ongi lame,“ räägib Sargent.

Sargenti on kritiseeritud liiga spekulatiivsete väidete pärast, kuid mees ise on öelnud kõikides oma videotes: „Uurige ise ja esitage küsimusi.“ Alljärgnev kirjutis põhineb sarjal „Flat Earth Clues“ ja Mark Sargenti antud intervjuudel, mõlemad leiad aadressilt https://www.youtube.com/user/markksargent.

 

Esimene asi, mis enamik inimesed küsib, kui na

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt