Lame Maa tõestatud? Tallinna teletorn paistab Helsingist täies pikkuses

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. märts 2017 kell 18:59KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERALauttasaari on saar ja linnaosa Helsingis, mida on nimetatud Soome üheks mõnusamaks (linna)elukeskkonnaks. Kõigele lisaks paistab selle saare pealt Tallinna teletorn ja seda oma täies pikkuses. Alljärgnev on kokkuvõtte Soomes avaldatud artiklist, mida võid lugeda siit.

 

Artikli autor Pete kirjutab, et 16.03.2017 käis ta Lauttasaare linnutornis koos Nikon P900 kaameraga ning hakkas sellega pildistama lõuna suunas (kompassi järgi oli suund u 179 kraadi). Kuigi pildid ei tulnud kuigi teravad, saab nendelt selgelt välja lugeda, et Tallinna teletorn paistab Lauttasaarelt oma täies pikkuses. Mees arvutas välja, et fotod Tallinna teletornist pildistas ta 37,4 meetri kõrguselt merepinnalt (torn on 30 m kõrgusel merepinnast ja vaateplatvorm veel lisaks 7,4 meetrit). Täpse arvutuskäigu vaatamiseks loe originaalartiklit.

1

2

Vahemaa Tallinna teletorni ja Lauttasaare linnutorni vahel on 76,5 km. Tallinna teletorni kodulehe andmetel asub teletorn 24 m kõrgusel merepinnast ning vaateplatvorm asub 170 m kõrgusel torni alusest ehk kokkuvõttes 194 m kõrgusel merepinnast. Torn ise on 314 m kõrgune ja seega kokkuvõttes 338 m merepinnast. Tõusu ja mõõna ei ole vaja arvestada, sest nii Eestis kui Soomes on see praktiliselt olematu.

Juuresoleval pildil on näha Eckerö Line’i m/s Finlandiat liikumas Tallinnast Helsingisse, saabudes kell 14.30 Länsiterminali ehk umbes tund aega peale foto tegemist. Artikli autori arvutuste kohaselt asus laev u 34 km kaugusel Lauttasaarest foto tegemise hetkel (täpsema arvutuskäigu saamiseks loe originaalartiklit). Huvitav on aga see, et laev on perspektiivis just möödunud Tallinna teletornist, mis on 76,5 km kaugusel.

3Juuresolevat pilti ei ole mitte kuidagi töödeldud. M/S Finlandia on just möödunud Tallinna teletornist ja saabub Helsingi Länsiterminali umbes tunni aja pärast. Tore on näha, et Tallinna teletorni vaateplatvorm ei ole sugugi mitte veepiiri juures vaid torn paistab oma terves ulatuses. Lisaks ka see laev tõestab, et Maa on lame ning vees pole mingit kumerust, sest laev pidanuks olema 11,6 m horisondi taga, kui ta oli fotograafist 34km kaugusel. Me näeme laeva ujumas oma tavasügavuses mitte pooleldi kumeruse taga.

 

Kui me elaksime palli peal..

Kui me päriselt elaksime palli peal, mille ümbermõõt on ca 40 000 km, siis me ei tohiks näha Tallinna teletorni vaateplatvormi. Järgmiseks sisestame teadaolevad andmed “Maa kumeruse kalkulaatorisse” ja arvutame välja, kui palju pidanuks torn olema Maa kumeruse taga peidus.

  • kaamera läätse (vaatleja) kõrgus merepinnast: 37,4m
  • kaugus sihtkohast (Tallinna teletorn): 76,5km

Internetist on leida mitmeid Maa kumeruse kalkulaatoreid ning nad kõik annavad keskmiseks tulemuseks, et Tallinna teletorn pidanuks olema ca 230m Maa kumeruse taga. Viimase kahe aasta jooksul, mil lame Maa on massidesse jõudnud, on tehtud väga palju katseid üle maailma, mõõtmaks Maa väidetavat kumerust. Siiani pole keegi suutnud seda väidetavat kumerust üles leida, seepärast pole ka Tallinna teletorni nägemine Helsingist tegelikult mitte mingi üllatus. Pallurid vabandavad seda kõike miraažide ja refraktsiooniga (kiirte murdumine) ning seetõttu suudame me regulaarselt näha väidetava Maa kumeruse taha. Kas Sina usud, et põhjus, miks me näeme Helsingist Tallinna teletorni on selles, et kiired murduvad ja miraaž trikitab? Mõtle sellele korra – me näeme Tallinna teletorni täies pikkuses aga teadlased ütlevad, et tegelikult on see torn Maa kumeruse taga ja see on illusioon. Ametliku peavooluteaduse kohaselt pidanuks enamus Tallinna teletornist olema horisondi taga.

Artikli koostanud ja vaatluse läbi viinud Pete jäädvustas samal päeval kell 13:45 Lauttasaari linnutornist lisaks ka video Tallinna teletornist ja ka siin me näeme, et teletorn paistab täies pikkuses.

 

PS. Möödunud nädalal teatas kunagine NBA superstaar Shaquille O’Neal, et ka tema hinnangul on Maa lame.

 

Allikas: Tietopiste

Fotod: tietopiste.com, maps.google.com

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt