Kertši silla juhtum: propagandaga propaganda vastu?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. oktoober 2022 kell 15:02



Meedia kogu maailmas on viimasel nädalal rääkinud 8. oktoobri varahommikusest plahvatusest Venemaad ja Krimmi poolsaart ühendaval Kertši sillal. Sama päeva lõunal teatasid Ukrajinska Pravda ja UNIAN veebis, et plahvatuse korraldas Ukraina Julgeolekuteenistus (SBU), kuid ükski kõrgem riigiametnik seda ei kinnitanud. Ka Eestis leidub neid, kes seda versiooni kindla tõena ei võta. Näiteks politoloog Karmo Tüür kommenteeris ERR-ile, et ei tea, kes korraldas plahvatused Nord Streami gaasijuhtmel ja Kertši sillal, kuid need on omavahel seotud: “Versioon on selline, et need plahvatused nii Nord Streamil kui Kertši sillal korraldas Venemaa ise erinevatel motiividel.” Välismaises alternatiivmeedias levib aga veel üks versioon, mis väidetavalt lekkis Suurbritanniast ent võib vabalt olla ka Vene või mõne teise varisõja osapoole propaganda: nimelt, et plahvatuse taga oli SBU taustajõuna hoopis Briti salateenistus.

 

Et Nii Ukraina kui ka Venemaa võimalikke põhjusi plahvatuse korraldamiseks on meedias piisavalt lahatud, heidamegi pilgu sellele, mida räägib kolmas versioon.

Siinkohal rõhutame, et mitte midagi ei tasu võtta puhta tõena, sest antud juhul, nagu ka Nord Streami gaasijuhtme plahvatusega, rullub meie ees tõenäoliselt lahti järjekordne teleteater.

 

Vandenõuteooria: Briti salateenistus ja Krimmi silla plahvatused

Krimmi sild lasti ilmselt õhku Briti salateenistuse aktiivsel osalusel. Seda ei näita mitte ainult Venemaa salateenistuse FSB uurimistulemused, vaid ka teated, mis väidetavalt pärinevad Inglismaalt ja Ukrainast. FSB tulemused avaldas Telegramis suhtlusäpis Hersoni oblasti asekuberner Kirill Str

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt