Uuring: usaldus valitsuse vastu langes Ukraina sõja eelsele tasemele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. oktoober 2022 kell 9:44Foto: reform.ee

Valitsust usaldavate elanike osakaal vähenes augustikuu 49 protsendilt septembris 45 protsendile, selgus riigikantselei tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest, vahendab ERR.

 

Sisuliselt on usaldus valitsuse vastu nüüd samal tasemel, mis vahetult enne Ukraina sõja puhkemist. Veebruari keskel tehtud küsitluses usaldas valitsust 47 protsenti, jaanuari keskel 43 protsenti. Märtsis, aprillis ja mais oli valitsuse usaldajate osakaal kogu elanikkonnast 56 protsenti.

Eestlastest usaldas valitsust 54 protsenti ja muust rahvusest vastajatest 27 protsenti. Piirkondadest usaldavad valitsust keskmiselt enam Põhja-Eesti ja Lõuna-Eesti elanikud. Samas kui Kirde-Eesti elanikest usaldab valitsust vaid 26 protsenti.

Keskmisest kõrgem on usaldus valitsuse vastu kuni 15-34-aastaste ning vanemate kui 75-aastaste seas. Keskmisest vähem usaldavad valitsust 35-74-aastased Eesti elanikud.

 

Loe pikemalt: ERR

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt