Hando Tõnumaa: Miks inimesed ei julge sõda ära lõpetada?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. august 2022 kell 18:19Foto: ekraanikuva + Canva.com

Alljärgnev on veidi sügavam teema, mille mõttekäigust arusaamiseks on vaja kaasa mõelda. Soovitan artiklit mitte lugeda (/videot vaadata), kui oled väsinud või kannatad üleüldise keskendumishäire all. Siin kontekstis ei räägi ma spetsiifiliselt sõjast Ukrainas, vaid see mõttekäik kehtib kõikide teiste eelmiste, praeguste ja tulevaste sõjaliste konfliktide kohta. Aga lihtsustamise mõttes teeme nii, et räägime siis sellest Ukraina sõjast ja ma esitan küsimuse: miks inimesed ei julge seda sõda ära lõpetada?

 

Vaata videot:

 

Video transkriptsioon:

Ma ei spekuleeri sellest, kui palju sellest sõjast on päris ja kui palju on teleteater, sest keda see teema huvitab, on juba ammu detailsema infoga kursis, selleteemalisi Youtube’i jt videoplatvormide kanaleid, veebilehti ja Twitteri postitusi on enam kui piisavalt.

Põhjus, miks me pole võimalikust sõjasimulatsioonist Telegramis eriti juttu teinud, seisneb esiteks selles, et teema on paljudele liiga valuline ning emotsioonide pealt ei soovi ma mitte kellegagi vestlusse astuda, sest sellel pole mitte mingit mõtet. Aga teine ja tegelikult peamine põhjus on hoopis see, et elutoas on palju suurem elevant kui sõda Ukrainas.

Sõda Ukrainas on inimeste hinnangul sõltuvalt inforuumist:

  • Venemaa kallaletung Ukrainale;
  • Venemaa enda positsioonide kaitsmine, sest NATO ja Lääs on liiga robustselt oma sõjabaase ümber Venemaa rajanud;
  • mõned on arvamusel, et tegemist on kodusõjaga;
  • ja siis on veel igasuguseid lugusid biolaboritest, mida USA Ukrainas rahastab;
  • ja olen kuulnud ka veel lugusid mingisugustest UFO baasidest, mille üle Venemaa ja USA võitlevad.

Kuigi paljud eestlased on n-ö Ukraina poolt, tean isiklikult inimesi, kes arvavad, et hoopis Putinil on õigus ning Facebookis olen näinud isegi selliseid tegelasi, kes ütlevad, et Putin on valgustööline. Vahet pole, kellel on õigus, kuid laias laastus võib öelda, et sõda käib Lääne ja Ida vahel.

See väljendub väga selgelt ka selles, et n-ö Läänes ja eriti USA mõjusfääri alla kuuluvates riikides on näha väga palju Ukraina lippe ja Ukraina toetuseks tehtavaid kampaaniaid. Eesti on ilmselgelt üks sellistest riikidest, aga olen näinud sotsiaalmeedias pilte ka teistest riikidest, kus Ukraina lippe lehvitatakse. Mitmed rahvusvahelised avaliku elu tegelased on oma sotsiaalmeedias postitanud Ukraina lipu ikoone ning väga populaarne hashtag on #Istandwithukraine (Mina toetan Ukrainat).

Ka Eestis on nagu ma juba ütlesin Ukraina lipud kõikjal väljas ning valdav osa rahvast avaldab Ukrainale poolehoidu.

Aga ma soovin teilt küsida, et mida te üritate saavutada nende Ukraina lippudega oma sotsiaalmeedias ja #Istandwithukraine – #minatoetanUkrainat hastag’idega?

Ma eeldan, et te soovite, et sõda ära lõpetataks.

Niipalju kui mina olen inimestega suhelnud, siis mulle on jäänud mulje, et sõda ei soovi mitte keegi.

Ka need inimesed, kes ei lehvita Ukraina lippe ega tee Ukraina # postitusi, soovivad, et oleks rahu.

Aga kas on võimalik, et Ukraina lippude lehvitamisega ja # postitustega aidatakse hoopis sõjategevusele kaasa?

 

Näiteks Telegramile on ette heidetud, et patsifismiga kaugele ei jõua ning meie sõjaneutraalne suhtumine on vale.

Siin on võimalik, et kui rääkida patsifismist, siis inimestel on erinev arusaam selle sõna tähendusest.

Pole oluline, mis on sõna “patsifism” ametlik tähendus, vaid tuleb aru saada, et inimesed, keda võiks nimetada patsifistideks, on arvamusel, et sõjaga ei saa lahendada konflikti.

Patsifist ei ole selline, kes vaenlase kallaletungi puhul tõstab lihtsalt käed üles ja laseb oma perele kallale tungida ja kodu röövida. Ei. Patsifist on see, kes sõja ilmingu puhul suurima tõenäosusega lahkub sellest piirkonnast ning patsifist ei astu sõjaväkke oma riiki kaitsma.

Vähemalt mina tunnistan, et olen selline. Kui vaenlane peaks tungima Eestisse ja siin läheks pommitamiseks, siis mina lahkuksin siit.

Aga see ei tähenda, et ma ei armasta oma kodumaad.

Kui ma oleksin siiralt arvamusel, et sõjaga saab konflikte lahendada ja rahu garanteerida, siis astuksin ma sõjaväkke. Aga ma ei tee seda, sest olen arvamusel, et sellel tegevusel pole mitte mingit mõtet.

Tuleme tagasi minu artikli pealkirja juurde: miks inimesed ei julge sõda ära lõpetada?

Paljud reageerivad selle peale automaatselt, et ma olen peast segi vms ning et asi pole julguses, vaid Putin on sõjakurjategija, kes ründab teist riiki ning selle vastu saabki ainult sõjaga.

Aga kas te teate minevikust mõnda sõjalist konflikti, mis sai lahendatud?

Mina küll ei tea.

Viimase saja aasta jooksul on siin Maa peal käinud üks sõda teise otsa: I maailmasõda, II maailmasõda, Korea sõda, Vietnami soda, külm sõda, Afganistani sõda; 9/11, Iraak… Iraan… Liibüa jne. Nüüd on lisaks Ukraina konfliktile ka pinged Hiina ja Taiwani vahel.

Võta ükskõik milline nendest sõdadest ja küsi iseendalt, kas need konfliktid on tegelikult ka ära lahendatud või kas siin on võimalus, et mingi hetk need sõjad jätkuvad või taas eskaleeruvad? Vastus on jah!

N-ö kolmas maailmasõda on õhus olnud juba aastakümneid.

 

Miks inimesed ei julge sõda ära lõpetada?

Et sellele küsimusele vastata, on vaja esmalt aru saada, kelle vahel need sõjad käivad.

Pole mingi saladus, et sõja puhul on esimesteks kannatajateks rahvas ja informatsioon.

Pole mingi saladus, et sõdadest teenivad kasu teatud organisatsioonid. Nagu öeldakse: “Head kriisi pole mõtet raisku lasta!”

Nägime ise pealt, kuidas Ukraina sõja puhkemisega tõusid päevapealt Kaja Kallase valitsuse reitingud.

Ka teised koroonaterroristid, kellele hakkas nende koroonapettus endile vastu vahtimist lendama, justkui pääsesid sellest valest, sest kogu tähelepanu lülitus ümber Ukraina peale.

Seega ütlen taas seda, mida olen öelnud viimased kümme aastat siin vandenõukultuuri aknas tegutsedes: ainus sõda käib rahva ja valitsuse vahel.

 

Koroonaga me nägime, kuidas sisuliselt terve maailma elanikonnale määriti see pettus pähe enda riikide valitsuste ja vastutavate isikute poolt.

Järgmiseks teeme väikese kõrvalpõike ja liigumegi meie endi kodumaal viimased 2,5 aastat toimunud sõjale ning ka siin esitan ma küsimuse: miks rahvas ei julge seda sõda ära lõpetada?

Ja ka siin me näeme, et tegelikult on massid lisaks oma tuimusele täielikult eiranud kriitilisi küsimusi, justkui neil puuduks huvi.

Nagu näiteks…

Kas viirus on üldse olemas?

Kuidas on võimalik, et valitsus ja vastutavad isikud väidavad, et viirus on kõikjal, kõik on ohtlikud, kõik peavad süstima, kõik peavad karantiinis olema, kõik peavad kandma näomähkmeid, aga samal ajal pole mitte ükski viroloog ega teadusasutus terves maailmas seda viirust suutnud isoleerida?

Ja siit üks analoog:

Kas Maa on lame?

Paljud ütlevad: “Maa ei saa olla lame, sest pole võimalik, et niivõrd paljud teadlased eksivad.”

Koroonaga me nägime, kuidas praktiliselt kõik teadlased eksisid.

Seega, kuidas me saame välistada, et need teised teadlased, need, kes räägivad, et Maa on pöörlev pall, mis kihutab ringi üheagselt viies erinevas suunas kombineeritud kiirustel, mis ületavad miljoneid kilomeetreid tunnis, kuid samal ajal mitte keegi meist seda pöörlemist ega kihutamist ei koge?

Meil jääb üle ainult uskuda neid teadlasi.

Samamoodi nagu me peame uskuma neid virolooge ja teadusnõukoda ja valitsust.

Ja kui praktiliselt mitte keegi kriitilisi küsimusi ei küsi ning isegi kui keegi küsib, siis massidel puudub huvi nende küsimuste-vastuste kohta – siis mõelgem vaid, kui lihtne on kogu seda valet meile pähe määrida.

Nad võivad meile rääkida ükskõik mida.

 

Minu jaoks ongi äärmiselt huvitav teema see, et miks nii vähesed tunnevad huvi selliste küsimuste vastu.

Olgu see Maa kuju ehk meie reaalsuse olemus või viiruse olemus ehk kas viirus on üldse olemas… Ma võiksin näppude peal üles lugeda neid üksikuid, kes reaalselt uurivad neid teemasid, samas üleüldisest koroonapettusest justkui said aru tuhanded inimesed.

Telegram avaldas esimese artikli viiruse olemuse küsitavuse osas 1. aprillil 2020, mille faktikontroll kohe tembeldes libauudiseks. Varsti pärast seda kustutati Telegrami 70 000 fänniga Facebooki leht, sest faktikontroll nimetas libauudisteks veel paar asja, mis tänaseks on osutunud kõik tõeseks.

2,5 aasta jooksul oleme avaldanud mitukümmend artiklit, intervjuud, videot, mis käsitlevad viiruse olemuse pettust. See tähendab, kas viirus on üldse olemas? Kas viirus kandub inimeselt inimesele? Jne.

See on minu jaoks 100 korda põnevam teema kui see, kas vaktsiin on ohtlik või mitte.

Aga enamik jääb kinni sinna piirangute õiguspärasuse juurde või vaktsiinide ohutuse juurde.

Halloo, teil pole isegi tõendeid, et see viirus üldse eksisteeriks!

Teil pole tõendeid, et me elaksime pöörleva palli peal!

Kas need pole äärmiselt olulised teemad, selle asemel, et lihtsalt jaurata selle üle, kes on liberaal või kes on konservatiiv ja kummal on õigus?

Koroonaga me nägime, kuidas nii liberaalidele kui ka konservatiividele tõmmati kott pähe kõikjal maailmas. Eesti konservatiividel läks ca aasta aega, et hakata aru saama koroonapettusest – vähemasti võttis neil nii kaua aega, et sel teemal üldse rääkima hakata. Peagi pärast seda hakkasid ka liberaalsemate vaadetega inimesed koroonapettuse osas sõna võtma.

Mina väidan üldse, et liberaalsus ja konservatiivsus on ühe mündi erinevad pooled.

Kummalgi pole tõendeid, et viirus üldse eksisteeriks, kummalgi pole tõendeid, et nad elaksid pöörleva palli peal ning tundub, et kumbagi ei huvita ka need teemad või kas on võimalik hoopis, et nad kardavad neid teemasid uurida?

Meeldetuletuseks, artikli pealkiri oli: miks ei julge inimesed neid sõdasid ära lõpetada?

Kas sellepärast, et nad kardavad valitsust?

Samamoodi, nagu me nägime koroonaga, kuidas rahvas ei julenud vastu hakata.

 

Kuigi vaktsiinivastaseid oli Eestis palju ning me nägime, et ca pooled täiskasvanud siiski ei vaktsineerinud ennast, siis regulaarsetele meeleavaldustele tuli kohale ainult paarsada inimest, Suurele meeleavaldusele tuli ca 10 000.

See 10 000 moodustab siiski ainult mõne üksiku protsendi nende inimeste seast, kes vaktsiini ei teinud.

Enamik antivaksereid siiski panid need mähkud ette, et saaksid oma elu rahulikult edasi elada.

See tähendab, et neid, kes üldse julgesid vastu hakata, on tegelikult ainult mõni protsent.

Sama käib ka teadlaste kohta, enamik teadlasi siin ja välismaal läksid selle jamaga kaasa, ja need vähesed, kes said pettusest aru, neist ainult üksikud julgesid sõna võtta.

See tähendab, et enamik meetmete kritiseerijaid läksid lõpuks nende mõttetute ja ebaloogiliste reeglitega kaasa. Kõigil on vaja perele leiba teenida, mis tähendab, et nad on väikesed hammasrattad sunnisüsteemi mehhanismis, mida nad ise aitavad töös hoida. Hirmus sattuda kriitika ja tühistamise alla kandsid nad oma suukorvi, lasid end vajadusel kuulekalt testida ja vahel sotsiaalse surve tõttu isegi vaktsineerida.

Seega, mis kasu on sellest, kui sa oled salaja diktatuurisüsteemi vastane, kuid ei kuuluta seda avalikult välja ega boikoteeri seda?

Eelkõige aitab selline “vaikusespiraal” tagada koroonarežiimi jätkumise.

Ning täpselt samasugune “vaikusespriaal” aitab tagada sõjarežiimi jätkumise.

 

Maailmajuhid ei tee saladust, et nad kontrollivad nii Ida kui ka Läänt. Klaus Schwab on selle välja öelnud ja tunneb selle üle isegi uhkust.

See tähendab, et kui keegi ütleb, et ta on Ukraina poolt, siis ta aitab sõna otseses mõttes sõjategevusele kaasa. Sest vaadake, siin elutoas on tegelikult päris mitu elevanti.

Vähemasti Telegrami lugejad on ilmselgelt kursis 9/11 sisetööga – st et USA valitsuse kaasabil korraldati 9/11 terrorirünnakud, millega õigustati kontrollsüsteemi loomist ja sõjategevust Lähi-Idas.

9/11 on samasugune avalik pettus nagu koroona. Massid on kursis, et selle sündmusega oli midagi väga kahtlast – aga praktiliselt mitte keegi ei ütle mitte midagi.

Juhul kui sina oled üks neist vähestest, kes endiselt pole kursis 9/11 pettusega, siis palun, vii end kurssi – sellesse jäneseurgu pääseb siit.

 

Nagu tegelt ka, mis emotsiooniga te postitate neid Ukraina lippe, teades, et Ukraina põhiline liitlane USA ise korraldas 9/11? Noh, siis võib-olla mõni ütleb vastu, et “isegi kui USA korraldas selle, siis hetkel on Putin ikkagi pätt.”

Aga näe, vaata, siin on video Putinist.

Vladimir Putin, kes on väidetavalt USA suurim vaenlane, on öelnud, et idee 9/11 sisetööst on “täielik jama”, sest see olnuks “võimatu”.

“Mõelda, et Ameerika salaluure tegi seda teadlikult iseendale, on täielik jama.”

 

(-)

 

“Aga isegi mina ei suuda ette kujutada, et mõned praegused või eelmised riigijuhid või salateenistus midagi nii hullumeelset võiksid korraldada omaenda rahva peal.”

Iroonia on aga selles, et koroonaga korraldas Putin midagi sama hullumeelset omaenda rahva peal.

Lisaks, kui isegi tädi Maali teab, et 9/11 on sisetöö, siis kuidas on võimalik, et Putin seda ei tea?

Kui ta seda ei tea, siis oleks Putin ju täielik idioot, aga vaevalt, et ta seda on. Seega, teine variant on, et Putin on väga hästi kursis, et 9/11 on sisetöö. Suurima tõenäosusega on ka Zelenskõi kursis, et 9/11 on sisetöö. Juhul kui ta pole sellega kursis, siis on tegemist ilmselgelt väga ignorantse inimesega ning kas sellisele inimesele on vaja toetust avaldada?

Zelenskõi mainis 9/11 ühes oma abipalve kõnes USA kongressile umbes nii, et kui te meid ei aita, siis kordub sama, mis 9/11. Detailidega saad tutvuda siin.

Ja kas keegi tõesti arvab, et Putin või Kaja Kallas või Justin Trudeau või Joe Biden või Zelenskõi ei tea, et koroona on pettus?

Halloo!

 

Aga mul on veel üks elevant siin teile.

Üks minu suuri lemmikuid – rahvusvaheline kosmoseprogramm.

53 aastat tagasi käisid tüübid selle papist logudikuga Kuu peal, aga tänapäeval pole Kuu peale minek enam võimalik, sest see tehnoloogia hävitati, nagu väidab USA astronaut Don Pettit.

Kui võrrelda kõige moodsamat autot aastal 1969 ja kõige moodsamat autot täna aastal 2022, siis nad erinevad üksteisest niivõrd palju, et varsti ei saa neid isegi enam ühise nimetaja alla panna. Aga Ida ja Lääs üritavad panna oma rahvast uskuma, et enam kui pool sajandit tagasi astus inimene Kuu pinnale. Ja tehnoloogia ei ole seda hilisematel kümnenditel enam lubanud korrata.

Nimelt teatas NASA actornaut Don Pettit mõned aastad tagasi, et Kuu peale ei saa enam tagasi minna, sest “nad lõhkusid ära sinna minekuks vajaliku tehnoloogia ning seda uuesti ehitada on väga keeruline”.

https://www.youtube.com/watch?v=esxUQLsmCIs&ab_channel=DerWeise

 

 

Siin on ametlik foto vidinast, millega käidi 300 000 km kaugusel Kuu peal. See asi on tehtud papist, luuavartest, fooliumist ning kasutatud on ka MacGyweri teipi.

Foto: Neil Armstrong – NASA Apollo Archive / Wikimedia Commons, Public Domain

Tegemist on tehnoloogiaga, mis on hävitatud ning seda uuesti ehitada oleks liiga keeruline.

Space is hard”(Kosmos on keeruline), on öelnud ka lennundusärigigant Richard Branson, kes on üle kahe aastakümne üritanud kosmost vallutada, müües sealhulgas alates 1990ndate lõpust pileteid kosmosereisi-huvilistele – reisile, mida pole siiani toimunud.

 

Ida ja Lääs on üheskoos oma rahvale kosmoloogia pettust pähe määrinud viimased 60+ aastat.

Putin on nimetanud ka jänkide võimalikku Kuu peal käimise lavastamist “täielikuks jamaks”.

Kuid ilmselgelt võltsitud videod Rahvusvahelisest Kosmosejaamast (ISS, International Space Station) tõestavad, et nii Ida kui ka Lääs (USA, Venemaa, Hiina, Jaapan, India jne) mängivad kõige kõrgemal tasemel kokku.

 

Rahvusvaheline kosmosejaam on tore teater, aga mitte reaalsus.

 

Olen kuulnud inimesi ütlemas, et Putin peab teatud asjades kaasa mängima, nagu näiteks 9/11 ja kosmoloogia pettus. Aga minu küsimus vastu on, et kuidas sa seda ette kujutad päriselt?

Kas Putin peab vihase geopoliitilise kõne ära ning pärast kohvipausi teeb konverentsikõne NASA-ga, kuidas arutada edasist koostööd ISS-i poliitika osas?

Kogu asi on palju lihtsamini ära seletatav, kui võtta eelduseks, et Ida ja Lääs mängivad kokku.

Kas oled kuulnud, et kui oled mingisuguse probleemi või küsimuse ees, siis peaaegu et alati on kõige lihtsam vastus see õige vastus?

Mustkunstnik ei muutnud hõbemünti nähtamatuks, vaid ta varjab seda oma varrukas.

 

Sest lihtsam on peita münt ära kui see reaalselt nähtamatuks muuta.

Ida ja Lääs mängivad kõige kõrgemal tasemel kokku, et liikuda üheskoos Suure Lähtestamise stsenaariumisse, kuhu me praegu koroonapettusest ja sõjast tingitud sanktsioonide ning inflatsiooniga liigumegi nagu kellavärk.

Ida ja Lääs mängivad kokku. Ning senikaua, kuni me valime pooli, oleme kõik langenud propaganda ohvriks.

 

Kokkuvõtteks:

Me oleme tuvastanud, et maailma juhid mängivad kokku koroonapettuse, 9/11 sisetööga ja kosmoloogia pettuses.

See tähendab, et nad valetavad meile meie tervise osas, nad valetavad meile geopoliitiliste sündmuste osas ja nad valetavad meile selles, mis koht see on, kus me üldse asume.

 

Ja siis leidub inimesi, kes valivad pooli nende triksterite vahel.

Kas te teete nalja?

 

Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt