Beebid suudavad üksteise tundeid mõista juba varakult

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuli 2013 kell 9:41 

Brigham Youngi ja Florida rahvusvahelise ülikooli teadlaste uuringust selgus, et imikud suudavad üksteise emotsioone ära tunda juba viie kuu vanuselt, kirjutab ERR-i teadusuudiste portaal.

Psühholoogiaprofessor Ross Flomi sõnul on loogiline, et kuna beebid ei suuda öelda oma vanematele, on nad näljased või väsinud, hakkavad nad esimesena suhtlema tunnete kaudu. Imikud suudavad tundmatute täiskasvanute emotsioone ära tunda seitsme ja tuttavate omi kuue kuu vanusena.

Selleks, et uurida, kuidas tunnevad nad ära oma eakaaslaste emotsioone, vaatlesid teadlased beebide võimet panna omavahel kokku hääl ja näoilme. Selgus, et viiekuused imikud suudavad panna kokku oma eakaaslaste positiivsed ja negatiivsed häälitsused sobiva näoilmega.

Flomil ja tema rühmal on edaspidi kavas uurida seda, kas lapsed suudavad eristada tundeid veel varem, kui nad vaatavad ja kuulevad omaenda emotsioone.

 

Täispikk artikkel: ERR Teadus

Algallikas: Infancy

Loe ka: Science Daily

Foto: womenindia.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt