Bioloog: Inimkonna arengu hüvanguks tuleks kaotada religioonid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. oktoober 2015 kell 12:14Plos_wilson

Foto: Jim Harrison – PLoS / Wikimedia Commons

Tunnustatud USA bioloog, uurija, teoreetik ning kirjanik Edward Osborne Wilson arutles New Scientistile antud intervjuus oma uusima raamatu teemadel ning teatas, et inimkonna arengu hüvanguks tuleks kaotada religioonid. Teadlane leiab, et tugevad ja jäigad usustruktuurid hoiavad inimkonda tagasi või lausa tirivad meid põhja.

 

Wilson kõneles antud intervjuus oma raamatust “Inimeksistentsi Tähendus“, milles ta vaatles religiooni, kuidas inimkond otsib ühist eesmärki, meie käitumist ning mõju keskkonnale. Bioloogi sõnul on inimesed liigina hävitanud Maad väga rängal moel ning et me eirame teaduse antud vihjeid meie hävitustöö kohta meie “hõimuliku struktuuri“ tõttu. Wilson usub,et inimestel on tugev kalduvus mõtiskleda selle üle, kas neid valvab mingi jumal või mitte ning kas neil saab olema pärast surma ka järgmine elu. Tema peab seda üheks inimkonda ühendavaks teguriks.

Paraku kuigi ideoloogiatel ja religioonidel on oma vastused antud suurtele küsimustele, on need tihti dogmadena seotud kindlate hõimude külge. Religioonid paistavad silma sealhulgas sellega, et need sisaldavad üleloomulikke elemente, mida teised hõimud ja teised usud ei suuda aktsepteerida ning seega ükskõik kui lahke, healoomulik, armastav ja isetu on hõim, vaatab see siiski teistele hõimudele ülalt alla. Wilsoni sõnul kisub religioon inimkonda tervikuna põhja. Bioloog usub, et transtsendentne eksistentsiaalsetele küsimustele vastuste otsimine on lausa kaaperdatud hõimulike religioonide poolt, mistõttu tuleks inimkonna progressi nimel kahandada religioone nende elimineerimise punktini. Siinkohal rõhutab ta, et kindlasti ei tuleks kaotada meie liigi loomulikku igatsust selliste suurte küsimuste küsimise järele.

 

Allikad: International Business Times, New Scientist

Foto: Jim Harrison – PLoS / Wikimedia Commons

 

Toimetas Annika Urvela

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt