Kiibistatud inimesed: PayPal esitles kehasse integreeritavaid tuvastusseadmeid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. aprill 2015 kell 15:31kill-all-passwords_3273885bKübermaailmas tagab ligipääsu erinevatele teenustele tihti salasõna, mis reeglina sisaldab nii tähti kui ka numbreid. Paraku on need paroolid üsna kergesti häkitavad ning tehnoloogia arenguga loodetakse salasõnade kasutamine asendada erinevate biomeetriliste lahendustega, millest mõni tundub aga jahmatavalt invasiivsed.

 

Paypali arenduste propageerimise juht Jonathan LeBlanc tõi oma esitluses “Kill All Passwords“ (“Tapke kõik paroolid“) välja mitu ideed paroolide väljavahetamiseks. LeBlanc esitles nii biomeetrilisi lahendusi, kantavaid tuvastusseadmeid kui ka uudsed tarkvaralahendusi, mille hulgas olid näiteks veenituvastus, südamerütmi analüüs, kehasse paigaldatavad kiibid ja implantaadid ning tablettidesse ehitatud tehnoloogia, mis aktiveerub maohappega. Viimased töötavad isiku mao keemilise tasakaalu tuvastamisel, määrates selle alusel inimesele ligipääsu kindlatele kontodele.

Südamerütmi analüüsimiseks arendatakse juba kehasse paigaldatavat traadita silikoonkiipi, mille ECG sensorid jälgivad südametegevust ning edastavad selle antenni kaudu n-ö kantavatele arvuti-tätoveeringutele. Vajadust selliste seadmete järele põhjendati salasõnade arvukuse ja madala kvaliteediga: kõige levinumad salasõnad on äärmiselt kergesti äraarvatavad ega taga inimeste kontodele piisavat kaitset.

LeBlanci sõnul ei plaani PayPal tingimata neid tehnoloogiaid rakendada, pigem keskendutakse tehnoloogiate väljamõtlemisele ning arendamisele. Samuti kinnitas ta, et PayPal ei plaani arendada süstitavaid või söödavaid tuvastussüsteeme. Leblanc nentis, et kuigi ta ei saa spekuleerida PayPali tulevikuplaanide üle, uuritakse siiski uusi tehnoloogiaid ning praegu töötatakse sõrmejälgede skaneerimisega. Ka PayPali esindaja kinnitas, et ühe FIDO Liidu asutajaliikmena on PayPal esimene firma, mis rakendab Samsungiga sõrmejälgede kaudu maksete sooritamist, et inimestel oleks lihtsam ja turvalisem internetis oste sooritada.

Küberturvalisuse ekspertide sõnul võivad väljapakutud uued tuvastamissüsteemid aga kaasa tuua mitmesuguseid probleeme ja riske. Näiteks ei saaks inimesed keelata või isegi tuvastada enda identifitseerimist. Samuti tekitab inimeste integreerimine seadmetega inimestes kõhedust ja vastumeelsust, mille tõttu tarbijad suhtuvad sellistesse lahendustesse skeptiliselt.

 

Allikad: The Independent, Tech Times, The Telegraph, International Business Times

Foto: techtimes.com

 

Toimetas Allar Pajuste

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt