“Müüdimurdjatel” keelati RFID-kiipidest rääkimine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. august 2013 kell 19:10Mida aeg edasi, seda vastuolulisemaks muutub meediakajastus seoses RFID-tehnoloogiaga (raadiolaineid kasutav tehnoloogia esemete, aga ka elusolendite märgistamiseks ja nende automaatseks jälgimiseks), vahendab portaal Collective Evolution.

 

RFID-tehnoloogia (radio-frequency identification) uuringute arv on üha kasvanud ja jälituskiipidest räägitakse aina enam. Ent Ameerika tuntud populaarteaduslik telesari “Müüdimurdjad” (Mythbusters) jäi kimpu saate tegemisega, milles arutletakse RFID-tehnoloogia üle.

“Müüdimurdjate” saatejuht Adam Savage ütles The Last Hope Conference’il: “Meil oli plaanis teha RFID kohta saade ja lahata seda tehnoloogiat mitmel tasandil – kui häkitav, kui usaldusväärne, kui jälgitav jne see on”. Aga kui telesaate tootjad hakkasid otsima infot ja rääkima ettevõtetega, kes on RFID-ga seotud, tabas neid jäik vastupanu asjakohasel teemal rääkida. Näiteks arvutitehnolooga arendamisega tegelev ettevõte Texas Instruments, aga ka peaaegu kõikide krediitkaarte tootvate ettevõtete, sealhulgas Visa ja Mastercardi juhtide õigusnõustajad olid täielikult vastu sellele, et “Müüdimurdjad” ja Discovery sellise saate eetrisse laseb.

Kuigi Savage oli konverentsil otsesõnu öelnud, et Discovery lõi suurkorporatsioonide survel põnnama, viidates oma reklaamiandjatele, parandas ta hiljem oma sõnu: “Kui ma süvenesin asjaoludesse, miks me ei saanud seda saadet teha, siis on need üsna segased ja kõlavad nii, et keegi ei usuks mind. Otsuse mitte jätkata selle saate tegmist tegi meie tootjaettevõte Beyond Productions ja sellel polnud mingit pistmist Discovery või nende reklaamimüügi osakonnaga.”

Collective Evolution avaldab imestust, miks saatejuht oma seisukohti muutis, viidates sellele, et see ei oleks esimene kord, kui suured korporatsioonid on sundinud inimesi pärast esialgset tõerääkimist hiljem vassima.

Vaata videot Savage etteastest konverentsil:

 

Allikad: Collective Evolution, Red Ice Creations

Foto: www.mkc.com.eg

 

Toimetas Doris Helina Fjuk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt