LinkedIn bännis kliimateadlase, kes esitab CO2 emissiooni kohta “ebamugavaid” seisukohti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. august 2022 kell 15:59Tehnoloogiahiidude suur nelik tsenseerib taas: CO2 Koalitsiooni (mittetulundusühing CO2 Coalition) tegevjuht Gregory Wrightstone sai LinkedIn sotsiaalmeedia platvormilt eluaegse avaldamiskeelu, sest ta postitas eelretsenseeritud teadusuuringute tabeleid koos viidetega, näitamaks keskmisi CO2 tasemid planeedi Maa ajaloo vältel.

 

LinkedIni moderaatorid saatsid Wrightstone’ile e-kirja, informeerides teda mitmekordses reeglite rikkumises platvormi kasutamise keelu põhjusena.

 

Wrightstone postitas eelretsenseeritud teadusuuringute tabeleid koos viidetega, näitamaks keskmisi CO2 tasemid planeedi Maa ajaloo vältel:

 

Wrightstone´i Twitteri konto teatab, et tsensuur leidis aset ka Facebookis, kus lükati tagasi reklaam, mis viis otseteena CO2 Coalitioni seisukohale Wrightstone´i keelu saamise kohta LinkedInis. Näib, et Facebook tegutseb koostöös LinkedIniga, et takistada Wrightstone’i ja CO2 Koalitsiooni avaldatud teabe levikut.

 

See pole esimene kord, kui Wrightstone’i postitused on Linkedinis ära keelatud. Tema Climate Realismi lehel avaldatud kommentaarid eemaldati uudiste voost korduvalt juba 2021. aasta augustis. Oktoobris sai Wrightstone esimese keelu pärast aastatepikkust kliima teemadel postitamist. Tema postitused olid väga populaarsed. Keelu saamise põhjuseks öeldi “väära ja eksitava” info jagamine, mis pole Linkedinis aktsepteeritav. Wrightstone lõi uue konto, aga sealgi sai ta bänni.

Wrightstone ütles Climate Realism´ile: “Material, mille ma postitasin LinkedInis, põhineb laialdaselt aktsepteeritud kliima teaduskommuuni andmetel, sh Valitsustevahelise Kliimamuutuste Nõukogu (IPCC) omal.

Minu jälgijaskond kasvas väga kiiresti, tuues esile vigu CO2 tõusu ja kliimakriisi kajastustes. Paljud minu postitused tutvustasid soojenemise ja CO2 tõusu kombinatsioon kasutegureid, mis panustavad positiivselt ökosüsteemi ja inimkonna heaolusse.

Ma avasin kliimateemadel inimeste silmi, just see on minu vaigistamise põhjus.”

 

Wrightstone on kliimaeksperdina tegutsenud aastaid, tal on teaduskraadid geoloogias ning ta on IPCC teadlane.

Andmed tabelis pärinevad Riikliku Ookeani- ja Atmosfäärivalitsuselt (NOAA) ja Ameerika Ühendriikide riiklikult geofüüsika andmekeskuselt (NGDC). Andmed on viidatud IPCC raportites. Loodud tabelid näitavad peamisi geoloogilisi perioode CO2 kontekstist lähtuvalt, mis võimaldavad ka tavainimesel näha, et praegused CO2 tasemed on tegelikult kõige madalamad kogu meie planeedi ajaloo vältel. Seega, tegu ei ole eksitava infoga või provotseerimisega, vaid teaduslike andmete jagamisega.

Järeldus: andmeid, mida kasutavad kliimapoliitikates kogu maailma valitsused, tuleb maha vaikida, juhul kui need väljendavad seisukohti, mis lähevad vastuollu ametliku kliimapoliitikaga. Süsihappegaasi emissioonide andmed näitavad, et kliimamuutus pole sugugi katastroofiline. Ajaloolised salvestused CO2-st atmosfääris on oluline näitaja kliimamuutuse debatis ja kõiki seisukohti, mis püüavad lükata ümber väiteid, et CO2 praegused kontsentratsioonid ohustavad kogu maapealset elu, soovitakse vaigistada.

On näha, et sotsiaalmeedia platvormidel nagu LinkedIn ja Facebook eemaldatakse ebasoovitav info ja toimib tsensuur.

 

Allikad: climaterealism.com, viited linkidena teksti sees

 

Tõlkis Indrek HimmaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt