Kanada valitsus tahab ka põllumajandust põhja lasta?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. juuli 2022 kell 13:06Põllumajanduse hävitamisele ei panusta mitte ainult Hollandi ja Hispaania valitsuste WEF-i käsilased, vaid ka Kanada peaminister Trudeau ajab sama suunda (kes on ka ise WEF-i koolkonna poiss). Ning seda Maailma Majandusfoorumi poolt peale surutava kurjakuulutava kliimapoliitika nimel.

 

Hollandis on põllumehed käinud juba nädalaid barrikaadidel, et protesteerida valitsuse hukatusliku kliimapoliitika vastu, täpsemalt Maailma Majandusfoorumi (WEF) propageeritud poliitika, mis CO2 tootmise vähendamise sildi all tooks tõhusalt kaasa põllumajanduse lõpu riigis. Sest isegi kui “transhumanistide” lillelised sõnad räägivad rohelisemast toidumajandusest, näitavad valitsuse plaanid toiduvaru, millest jätkub vaid vähestele inimestele.

Nagu Hollandis, loodab ka Kanada valitsus väetiste CO2 heitkoguste olulise vähenemisele. Aastaks 2030 tuleks neid vähendada vähemalt tasemele, mis oli enne 2020. aastat. Seda soovitakse saavutada kunstlikult toodetud lämmastikväetiste kasutamise vähendamisega. Kuid portaali “Fertilizer Canada” andmetel võib see mitte ainult oluliselt vähendada toidu tootmist, vaid hävitada ka paljude põllumeeste elatise:

Üldine heitkoguste vähendamine seab väetiste lubatud koguheite piirmäära, mis on 30% madalam kui 2020. aasta tase. Kuna Kanada põllukultuuride saagikus on otseselt seotud õige väetise kasutamisega, on selle tulemuseks Kanada põllumajanduse tootlikkuse ülempiir tunduvalt alla 2020. aasta taseme… Arvatakse, et 1000 aakrit rapsi ja 1000 aakrit nisu kasvatava põllumehe heitkoguste absoluutne 30% vähendamine toob kaasa kasumi vähenemise ligikaudu 38 000–40 500 dollari võrra aastas. 2020. aastal istutasid Lääne-Kanada põllumehed umbes 20,8 miljonit hektarit rapsi. Nende arvude põhjal võivad rapsifarmide kumulatiivsed tulud väheneda 396 miljoni dollari võrra 441 miljoni dollarini aastas. Nisutootjad võisid näha 400 miljoni dollari langust.

Samal ajal toetavad kanadalased moraalselt ka Hollandi põllumehi. Torontos tulid inimesed Kanada ja Hollandi lippudega tänavatele. Lõppude lõpuks õppisid hollandlasedki üht-teist Kanada “vabaduse konvoilt”.

 

Allikad: lingid artikli sees

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt