Saksamaal vaieldakse, kas ühistranspordis peaks kehtima maskikandmise kohustus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. november 2022 kell 17:03Foto: Pexels / Henrique Morais

Saksamaa nakkuskaitseseaduse kohaselt saavad liidumaad ise otsustada, kas maskide kandmine kohalikus transpordis on kohustuslik või mitte. Nüüd on Saksamaal tekkinud poleemika seoses Schleswig-Holsteini liidumaa plaaniga kaotada kohalikus ühistranspordis uuest aastast maskikandmise kohustus.

 

Schleswig-Holsteini liidumaa peaminister Daniel Günther teatas eelmisel nädalal, et ei soovi liidumaa bussides ja rongides maskikohustusega jätkata, apelleerides inimeste isiklikule vastutusele – sellele, et viirushaiguse sümptomitega inimesed peaksid koju jääma. Ühtlasi avaldas Günther lootust, et teised liidumaad järgivad seda eeskuju. Koos Baden-Württembergi, Baieri ja Hesseniga ollakse üksmeelel selles, et koroonaga nakatunud inimestele ei pea kehtima isolatsioonikohustus.

See on tekitanud eriarvamusi: näiteks Vabade Demokraatide Partei (FDP) parlamendirühma tervishoiupoliitika eestkõneleja Andrew Ullmann teatas ajakirjandusele, et pooldab maski kandmise nõude asemel soovituse andmist, Bundestagi Roheliste tervishoiupoliitika eestkõneleja Janosch Dahmen aga lükkas tagasi nii maskikohustusest loobumise kui ka nelja liidumaa poolt väljakuulutatud isolatsiooninõuete tühistamise.

 

Allikas: ERR

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt