Esimene 100% taastuvenergial töötav parlamendihoone on Pakistanis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. veebruar 2016 kell 12:22Pakistani parlament on teinud maailmas ajalugu, saades esimeseks rahva esinduskoguks, mis töötab sajaprotsendiliselt taastuvenergial. Algselt 2014. aastal väljakuulutatud projekti rahastas Hiina valitsus, märgina kahe riigi vahelisest sõprusest. Päikesepaneelidel töötav parlamendihoone säästab raha, vähendab kahjulikke keskkonnamõjusid ning lisaks kannab kasutamata jäänud elektri riiklikku võrku. Ametnike sõnul plaanitakse energiakriisist üle saamiseks panna ka rohkem avalikke hooneid töötama päikeseenergial.

 

Pakistani pealinnas Islamabadis asuv parlamendihoone ehk Majlis-e-Shoora töötab nüüdsest täielikult vaid päikeseenergial. Antud projekt kuulutati välja 2014 aastal ning käivitati ametlikult eelmisel aastal toimunud Hiina president Xi Jinpingi visiidi ajal. Hiina valitsus rahastas ise Pakistani parlamendihoone keskkonnasõbralikuks muutmist, kulutades selleks ligi 36,5 miljonit naela. Nüüd suudab hoone toota umbes 80 megavatti elektrit, millest 62 tarbib esinduskogu ja ülejäänu kantakse riiklikusse elektrivõrku. Esimene istung päikesel töötavas esinduskogus peeti 12. veebruaril ning peaminister Nawaz Sharif peaks formaalselt programmi käivitama selle kuu jooksul. Esialgsete arvutuste põhjal usutakse, et parlamendihoone roheliseks muutmisega säästetakse umbes miljon dollarit aastas.

Rahvusassamblee erisekretär Munawar Abbas Shahi sõnul on tegu esimese sellelaadse projektiga Pakistanis ning et energiakriisi ületamiseks kavatsetakse panna veel mitmeid avalikke asutusi töötama päikesepaneelidel. Assamblee spiiker tänas projekti õnnestumise eest nii parlamendiliikmeid ja –töötajaid kui meediat, kes tema sõnul aitasid parlamendil suurendada oma rolli riigi valgustatud tulevikus.

 

Allikad: The Independent, Daily Times

Foto: processindustryforum.com

 

Toimetas Annika Urvela

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt