Tesla Motors töötab välja päikeseenergia hoiustamiseks mõeldud akut

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. märts 2015 kell 19:08Rohelisema tulevikutehnoloogia hiiu Tesla Motorsi tegevjuht Elon Musk teatas veebruaris, et ettevõte on välja töötamas uut tüüpi akut, mis talletaks kodudes päikesepaneelidest saadavat energiat hoone sobilikul ajal elektriga varustamiseks. See võimaldaks inimestel olla võimalikult sõltumatu üldisest elektrivõrgustikust, säästa raha elektriarvete pealt ning hoida loodust keskkonnasõbralikuma energia tarbimise osakaalu suurendamisega.

 

Muski sõnul kasutatakse uutes akudes juba nende elektriautodes kasutusel olevat liitiumioonakude tehnoloogiat, mis tähendab, et aku jaoks on üldine disain olemas ning toode peaks jõudma turule juba poole aasta jooksul. Akude ametlik esitlemine toimub ühe-kahe kuu pärast. Esialgse plaani kohaselt on aku nii funktsionaalne kui ka dekoratiivne: seinalekinnitataval akul on sile, modernne välimus ja kaunistatud korpus. Koduakusid saab rakendada näiteks öösel, kui päikesepaneelid ei tooda enam elektrit või looduskatastroofi puhul, kui üldine elektrivõrgustik on muutunud töövõimetuks. Eriti kasulikuks võivad akud osutuda piirkondades, kus on päevasel ajal rohkelt päikesevalgust ning tavalise elektri tarbimise hind sõltub näiteks kellaajast. Samuti tagaks aku kasutamine ühtlase energiatarbimise kogu päeva jooksul, isegi kui ilm on pilves selginemistega.

Praegu pakub Tesla oma tütarfirma SolarCity Corp. algelisi energiahoiustamisüksuseid, kuid need on müügil vaid kindlatel California turgudel ning koduomanikele liiga krõbeda hinnaga. Firma loodab akude täiendamise ning 2016. aastal valmiva uue suurtehasega suurendada tootmist ning langetada toote hindu, muutes akud kättesaadavamaks ka tavainimestele.

 

Allikad: International Business Times, Bloomberg, Gizmag

Foto: theplaidzebra.com

 

Toimetas Allar Pajuste

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt