Põnev ehitusidee: veekogul hõljuv ökomaja

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. juuli 2015 kell 22:01Vesi on elu alus ja inimkond on ajalooliselt asustanud ennekõike just veekogude äärseid alasid. Nüüd on tänu Londoni firmale EcoFloLife võimalik asustada ka seisuveekogusid uute loodussõbralike, ümbertöödeldavate hõljuvate ökomajadega.

 

EcoFloLife on loodussõbralikke majasid ehitav ettevõte, mis esitles märtsikuus Itaalia disaineri Giancarlo Zema kujundatud elamut Waternest 100 (tõlkes veepesa). Maja on 100 ruutmeetri suurune ja 4 meetri kõrgune ning valmistatud üleni ümbertöödeldud puidust ja taaskasutatavast alumiiniumist. Majal on rõdud, vannituba, köök ja elamisruumid, katusel paikneb 60 ruutmeetri jagu päikesepaneele. Maja loojate sõnul võib selle tube ümber seada ka kontoriks, meelelahutuseks, restoraniks, poeks või näitusealaks. Hõljuvat maja saab paigutada nii jõgede äärde, järvedele, lahtedele, rõngassaarte keskele kui ka rahulike vetega merele.

giancarlo-zema-ecflolife-waternest-100-2

 

Waternestis kasutatud materjalid ja jätkusuutlikud tootmissüsteemid muudavad maja kuni 98% ulatuses ümbertöödeldavaks. Tänu sisemisele looduslikule mikro-ventilatsioonisüsteemile on maja klassifitseeritud ka väikese elektritarbijana.

giancarlo-zema-ecflolife-waternest-100-7

giancarlo-zema-ecflolife-waternest-100-6

giancarlo-zema-ecflolife-waternest-100-3

 

Hoone disaineri Zema sõnul inspireerisid tema kujundust veelindude pesad ja ta soovis luua maja, mis aitaks inimestel elu nautida kooskõlas loodusega. Esialgsel infol mahub kahe magamistoaga Waternesti näiteks neljaliikmeline perekond ja see maksab miljon eurot. Kuigi paljud on hoone suhtes skeptilised, seades kahtluse alla selle vastupidavuse, on tegu siiski huvitava ideega, mida tasub kindlasti ka edasi arendada.

 

Allikad: Gizmag, Giancarlo Zema Design Group, Designboom

Fotod: Giancarlo Zema Design Group

 

Toimetas Allar Pajuste

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt