Klaaskera, mis võib teha revolutsiooni päikeseenergia tootmises

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. veebruar 2014 kell 16:00Rawlemoni asutaja, Barcelonas elav Saksa arhitekt ja leiutaja Andre Broessel, nägi klaaskeras taastuvenergia tulevikku. Saksa innovaator on aastaid tegelenud päikese efektiivsuse uuringutega. Soovides jätta oma poegadele endast maha parema ja puhtama maailma, on teda iseäranis paelunud puhta energia teemad.

 

Broesseli unikaalne klaaskera-generaator ei ole mingi mängu- või iluasjake, kera kontsentreerib nii päikese- kui ka kuuvalgust kuni 10 000-kordselt ning on energia salvestamise võimelt 35% tõhusam tavalistest kaheteljelistest fotogalvaanilistest päikesepatareidest. Samuti on klaaskeralahendus mitu korda ilmastikukindlam praegustest tavapärastest päikesepaneelidest, mis kipuvad tormituultes kergesti kannatada saama.

Andre Broessel jõudis oma leiutisega World Technology Network Award 2013 finaali ning pärast seda töötas välja oma uusima versiooni, mis kannab nime Betaray. Uusim versioon suudab edukalt koondada ka pilvise päeva hajutatud valgust ning on seega tõhus energiageneraator talvisel ajal päikesevalguse poolest vaesel põhjapoolkeral.

Siit saad vaadata leiutaja videotutvustust revolutsioonilise energiageneraatori kohta:

 

 

Allikad: The Mind UnleashedRawlemon, WTN, Indiegogo

Foto: Rawlemon Facebook

 

Toimetas Liina Liisveld

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt