Teadlased avastasid COVID-19 vaktsineerimisest põhjustatud võimalikud geenimuutused

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. märts 2024 kell 9:28



Foto: ekraanikuva, en.wikipedia.org/wiki

Saksamaa ja USA teadlased teatavad, et koroonapettuse mRNA vaktsiinid võivad muuta inimese vähirakuliinide geneetilist materjali. Need leiud tekitavad uut muret COVID-19 vaktsiinide võimalike riskide pärast ja viitavad vajadusele täiendavate uuringute järele vaktsiinide ohutuse ja pikaajaliste mõjude kohta.

 

Kas on võimalik, et mRNA vaktsiinid võivad muuta organismi geneetilist ülesehitust? COVID-19 vaktsiinide tootjad on seda küsimust järjepidevalt eitanud ja eitavad ka edaspidi. Nende sõnul, ühest küljest: vaktsiinid ei suutnud tungida läbi rakutuuma ega jõua seetõttu geneetilist informatsiooni sisaldavate kromosoomideni; teisest küljest ei ole põhimõtteliselt võimalik, et vaktsiini mRNA oleks integreeritud DNA-sse, mis moodustab meie geneetilise materjali.

 

Aga mis siis, kui Moderna ja BioNTechi/Pfizeri vaktsiinid sisaldavad lisaks RNA-le ka DNA-d?

Just seda teatas Ameerika molekulaarbioloog Kevin McKernan 2023. aasta veebruaris. Erinevate meetodite abil suutis ta tõestada, et mRNA vaktsiinid on oluliselt saastunud DNA fragmentidega. Väidetavalt on see tingitud tootmisprotsessist, milles DNA-d kasutatakse RNA matriitsina.

McKernani tähelepanekuid on hiljem kinnitanud paljud teadlased, sealhulgas Magdeburgi mikrobioloog ja immunoloog professor Brigitte König ning professor Phillip Buckhaults Lõuna-Carolina ülikoolist.

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt