Uuring paljastab, kuidas meedia ja tehnoloogiaplatvormid tsenseerisid COVID-teisitimõtlejad arste ja teadlasi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. november 2022 kell 8:27Foto: Pixabay / geralt

Kreeka teadlane Michael Nevradakis on teinud oma artiklis ülevaate sotsioloogiaajakirjas Minerva 1. novembril 2022 avaldatud uuringust Censorship and Supression of Covid-19 Heterodoxy“, mis esitab strateegia ja vastutaktika, kuidas rahvatervise nõuete ja piirangute vastu sõna võtnud arstide ja teadlaste häält avalikkuse ees on püütud tsenseerida.

 

Nagu märkis dr Robert Malone, kes on COVID-19 narratiivi kritiseerinud, on artikli avaldamine eriti oluline, kuna ajakirja Minerva annab välja „peavoolu akadeemiline kirjastaja” Springer, sotsioloogia nr 1 ajakiri oma valdkonnas, millel on sotsiaalteadustes suur mõju ja hea maine.

 

Meedia ja tehnoloogiaettevõtted mängisid COVIDi poliitika arutelu lämmatamisel keskset rolli 

Autorid võtsid oma töö kokku, öeldes, et „COVID-19 levik tõi kaasa arvukalt vastuolusid COVID-iga seotud teadmiste ja poliitika üle ning „tajutavat ohtu arstidelt ja teadlastelt, kes vaidlustavad valitsuse ja valitsustevaheliste tervishoiuasutuste ametliku positsiooni”.

Kirjeldades seda “ametlikku seisukohta” kui “ortodoksiat”, ütlesid autorid, et sellise poliitika toetajad „on liikunud tsenseerima neid, kes propageerivad eriarvamusi”.

„Meie leiud viitavad meediaorganisatsioonide ja eriti infotehnoloogiaettevõtete kesksele rollile, püüdes lämmatada arutelu COVID-19 poliitika ja meetmete üle,” kirjutasid autorid.

See saavutati tsensuuri ja “allasurumistaktika” laialdase kasutamisega, mis kahjustas teisitimõtlevate arstide ja teadlaste mainet ja karjääri, olenemata nende akadeemilisest või meditsiinilisest taustast ja olenemata nende positsioonist enne vastupidise seisukoha väljendamist.

Substacki postituses kirjeldas Josh Guetzkow, üks artikli autoritest, kuidas uuring läbi viidi.

Guetzkowi sõnul põhines uuring „põhjalikel intervjuudel teadlaste ja arstidega kogu maailmas, kes on oma vaadete tõttu COVID-19-le on seisnud silmitsi tsensuuri ja allasurumisega. Ta lisas, et paljud neist arstidest ja teadlastest on üsna tuntud, kuigi avaldatud uuringus säilitati nende anonüümsus.

Uuringu peamine järeldus on see, et „uuringus osalejad teatasid, et nende suhtes kohaldatakse mitmesuguseid tsensuuri- ja mahasurumistaktikaid, mida nii meditsiiniasutused kui ka meedia nende vastu kasutavad, kuna nende seisukohad COVID-19 kohta on kriitilised ja tavatud.”

Taktika: halvustamine, sildistamine, vallandamised ja kohtuasjad, teadustööde avaldamise takistamine

Uuringus osalejate kirjeldatud “tsensuuri ja allasurumise taktika” hõlmas „tõrjutust, halvustavat sildistamist, vaenulikke kommentaare ja ähvardavaid avaldusi nii peavoolu- kui ka sotsiaalmeedias, aga ka vallandamist, ametlik

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt