Kuidas EL sunnib Twitterit tsenseerima (ja Musk ei saa seda peatada)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. oktoober 2022 kell 15:40Fotomontaaž: Canva (kold.com) + women4multilateralism.org  

Twitter on ilmselgelt üldtuntud kui “Big Techi tsensuuri” kese. Ta on juba vähemalt kaks aastat usinalt kasutanud enda käsutuses olevaid tsensuuritööriistu – alates säutsude eemaldamisest või karantiini seadmisest kuni nende varjatud „deboostimiseni” (varikeelamine) ja konto otsese peatamiseni. Need, kes on suutnud platvormil püsida, on märganud selle tsensuuritegevuse järsku tõusu alates eelmise aasta suvest. 

 

Suurema osa sellest ajast on Twitteri tsensuuri põhirõhk olnud loomulikult Covid-19 „desinformatsioonil“. Praeguseks on peaaegu kõigi kõige mõjukamate varajase ravi pooldajate või Covid-19 vaktsiinide kritiseerijate kontod Twitteris peatatud ja enamik pole neid tagasi saanud.

Püsivalt peatatute nimekirjas on sellised prominentsed hääled nagu Robert Malone, Steve Kirsch, Daniel Horowitz, Nick Hudson, Anthony Hinton, Jessica Rose, Naomi Wolf ja Peter McCullough.

Ka lugematul hulgal väiksemaid kontosid on tabanud sama saatus selliste mõttekuritegude toimepanemise eest, mis viitavad sellele, et mõlema mRNA vaktsiini (Moderna ja BioNTech/Pfizer) müokardiidirisk ületab mis tahes kasu või viitab mRNA ebastabiilsusele ja selle tundmatutele tagajärgedele, vaktsiini ohutusele ja tõhususele.

Aga miks peaks Twitter sellist sisu tsenseerima?

Väljend “Big Tech tsensuur” viitab sellele, et Twitter jt tsenseerivad omal soovil, mis kutsub alati esile repliigi, et noh, nad on eraettevõtted, nii et nad võivad teha, mida tahavad. Aga miks nad seda tahaksid?

Arusaamast, et selline tsensuur on tingitud sellest, et Silicon Valley elanikud on “vasakpoolsed” või “liberaalid”, ei ole suurt kasu. Pole vahet, kas nad on vasakp

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt