Kes on “usaldusväärsete uudiste” algatuse taga ehk kes kontrollib faktikontrollijaid?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. august 2022 kell 12:19



Foto: Kagenmi/Getty Images + Canva.com

Trusted News Initiative´i (TNI) ehk “Usaldusväärsete uudiste algatuse” asutas BBC 2019. aasta juulis. Kuigi TNI väidab end edendavat demokraatiat ja vabadust, on selle eesmärk globaalne teabekontroll. Algatuse partnerite hulka kuuluvad ülemaailmsed meediaväljaanded, nagu The Washington Post, Reuters, Associated Press, AFP, Financial Times ja Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) ning Big Tech partnerid nagu Google, Facebook, Twitter, YouTube ja Microsoft.

 

TNI loodi vaid nädalad pärast seda, kui Reutersi Instituudi aruanne näitas, et usaldus USA meedia vastu oli langenud kõigi aegade madalaimale tasemele, vaid 29%-ni. Ilmselgelt hakkasid inimesed mujalt fakte uurima ja ilmselt oli see TNI loomisega seotud, leiab dr Mercola oma põhjalikus analüüsis, mille avaldame täiskujul.

Neil ei ole alternatiivmeedia üle kontrolli, seega vajasid nad kõikehõlmavat viisi nende kõigi sulgemiseks. TNI partnerid on mänginud otsest rolli inimelude hävitamisel, vähendades teavet varajase ravi ja COVID-süstide kahjulike mõjude kohta. Lühidalt, TNI on “usaldusväärsete uudiste” vastand. See on just see “võltsuudis”, mille vastu ta väidetavalt võitleb.

Lisaks TNI-le on Google’il käimas ka sarnane programm Google News Initiative, mis hõlmab 300 miljoni dollari suurust rahastamiskohustust uudistetööstuse tuleviku jaoks. Google News Initiative teeb koostööd reklaamiagentuuridega programmis Trusted News for Trusted Advertising (TNTA), tagamaks, et reklaamijate reklaame ei seostataks “vale või eksitava uudisega”, mis võimaldab neil “taastada kontrolli meedias”, kus nad reklaame avaldavad.

 

Mis on Trusted News Initiative (TNI)?

Nagu olete ehk märganud, on tänapäeval orwellilik uuskõne vohav ja paljusid organisatsioone nimetatakse nende eesmärkidega täielikus vastuolus. Nii on ka TNI puhul.

TNI organisatsioon, mis on loodud ülemaailmse teabe kontrollimiseks. BBC asutas selle 2019. aasta juulis (1)(2)(3), vaid mõned kuud enne seda, kui COVID-plaandeemia purustas igasuguse näilise sõnavabaduse.

Algatuse partnerite hulka kuuluvad sellised ülemaailmsed meediaväljaanded nagu The Washington Post, Reuters, Associated Press, AFP, Financial Times ja Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) ning Big Tech partnerid nagu Google, Facebook, Twitter, YouTube ja Microsoft (4)(5).

TNI moodustati peavoolumeedia languse usaldusfondina

Nagu Elizabeth Woodsworth oma teoses The Liberty Beacon teravmeelselt märkis, loodi TNI vaid nädalad pärast seda, kui Reutersi Instituudi aruanne näitas, et usaldus USA meedia vastu oli langenud kõigi aegade madalaimale tasemele, vaid 29%-ni – see on 46 riigist madalaim. Kanadalaste usaldus p

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt