Eeterlikud õlid aitavad “ravimatute” seenhaiguste puhul

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. september 2022 kell 9:40Nii inimestel kui ka koduloomadel esineb nahal seenhaigusi, mis ei taha hästi ravile alluda. Nende hulka kuuluvad ka näiteks nn kassihaigus, mille nakkus kandub inimesele tihti koduloomadelt, kui ka kergesti nakkav jala- ja küüneseen.

Artikkel ilmus Telegramis esmalt juulis 2013.

 

Iga veterinaar kinnitab, et loomade nahal esinevat seeninfektsiooni peetakse tavaliselt ravimatuks. Kui kass on sellega nakatunud, siis saab teda vaid puhastada ja hooldada ning loota, et infektsioon aja jooksul taandub. Kuid tavamõistes ravi on sellele väga raske leida ja tihti keelatakse seenhaigusega loomadel kliiniku ruumides viibimine.

Inimeste puhul võib antifungaalsete (seeninfektsiooni vastaste) ravimite pealemäärimine pikaajalise kasutamise järel lõpuks tulemust anda, kuid see võtab kaua aega. Vahel võib vajalikuks osutuda väga kangete retseptiravimite kasutamine, mis on aga arvestatavate toksiliste kõrvalnähtudega ning võivad aja jooksul tekitada resistentsust.

Apteegiletil saadaolevad seeninfektsiooni vastased ravimid on tihti ebatõhusad. Olgu siis tegemist nn kassihaiguse

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt