Ajatu. Miks varuda ravimikappi riitsinusõli

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. jaanuar 2023 kell 9:24



Foto: By Unknown author , Public Domain, Wikimedia Commons

Kastoorõli ehk riitsinusõli on taasavastatud vana leid, mille kasulikud omadused ei ole lihtsalt legend. Vanaemade tarkused on sageli väärt kõrvataha panemist ning see kehtib ka riitsinusõli puhul. Kastoorõli on riitsinustaime (Ricinus communis) seemnetest külmpressimise teel saadud kuivamatu õli, mida kasutatakse meditsiinis, kosmeetikas ja keemiatööstuses.

Tänane “Ajatu” ilmus Telegramis esmalt jaanuaris 2014.

 

Aitab põletiku ja valu vastu

Kastoorõli sisaldab unikaalset komponenti ritsinoolhapet, millel on põletikuvastane toime. Kui hõõruda seda valusatele liigestele või alaseljale, siis toimib see imepärase vahendina artriidi ja spordivigastuste ravis. Alandades põletikku, vähendab see ka valu, nii et järgmisel korral, kui liigesed ilmamuutust ennustades valusaks jäävad, võta appi riitsinusõli.

 

Suurepärane mürkide eemaldaja

Lihtne viis toetada kehal toksiinide väljutamist on kastoorõlipakid. Leota pehmet flanellriiet külmpressitud mahedas kastoorõlis, vääna see välja ja aseta oma kõhule. Pane selle peale kuumaveepudel ning oota oma lemmikraamatu või teleka seltsis 30–45 minutit. Kastoorõli aitab suurendada lümfivoolu kehas, mis puhastab verd, kudesid, immuunsüsteemi ja seedeorganeid. See on suurepärane viis hoida veri puhtana, seedetegevus regulaarne ja immuunsüsteem aktiivne ja tugev.

 

Kastoorõlimask teeb juuksed tugevaks ja paksuks

Kastoorõli on mikroobidevastase toimega, aidates kõõma ja teiste peanahaprobleemide vastu, mis halvendavad juuste tervist. Õlis sisalduv E-vitamiin aitab niisutada juuksejuurt ja annab juustele terve sära. Sega kastoorõli oliivi- või kookosõliga, sest see on üsna tihke konsistentsiga. Jäta see segu pähe kolmeks tunniks või üleöö koos vannimütsiga ning seejärel pese mahedatoimelise šampooniga välja.

 

Aitab lõhenenud küünarnukkide, põlvede ja kandade puhul

Vahel on küünarnukkide, põlvede ja kandade naha pehmendamine tõeline väljakutse. Hõõru pärast dušši niiskele nahale kastoorõli ning kuiv ja kare nahk paraneb.

 

Pikemad ja tihedamad ripsmed

Riitsinusõli kasutamiseks ripsmehooldusvahendina tuleb seda vähemalt korra päevas määrida ripsmetele, et see mõjuks tugevdavalt olemasolevatele karvakestele ja natuke laugudele, et see annaks elujõudu uutele tulevatele ripsmetele. Vältida sattumist silma ja limaskestadele – võib tekitada ebamugavustunnet ja kihelust. Sõrmega õrnalt lauge masseerides vii õli ka silmaalustele – see on tõhus meetod silmaaluste ja -ümbruse naha niisutamiseks.

Kasutades riitsinusõli hooldust regulaarselt ja pikemaajaliselt, annab see jõudu ripsmetele, mis saavutavad oma kasvus elujõulisuse ja saavad kasvada pikemaks. Arvestades seda, et ühe ripsme eluiga on kolm kuud, võiks protseduuri miinimumpikkuseks arvestada kaks kuud, et tulemus oleks silmaga näha.

 

Aitab menstruaalvalude vastu

Kastoorõlipakk, mis aitab mürke eemaldada ja lümfivoolu parandada, võib olla mitmekordselt kasutatav. Aseta see suletavasse kilekotti ja hoia külmkapis. Lisades pärast iga kasutuskorda veidi õli, saad seda kasutada kuni 30 korda. Kui menstruaalkrambid toovad kaasa ebamugava valu alakõhus, siis aseta kõhule kastoorõlipakk koos kuumaveepudeliga ning lõõgastu. Krambid ja valu annavad õige pea järele. Oluline on meeles pidada, et kui valu on tugev ja vereeritus väga rohke, tuleb pöörduda arsti poole.

 

Allikad: MindBodyGreen, Wikipedia, Naturaalhoolitsus ja retseptid

 

Toimetas Katrin Suik

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt