EL keelas mänguasjades ohtlike ainete kasutamise

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. juuli 2013 kell 14:03k-bigpic

Lastemänguasjad peavad sellest laupäevast alates vastama üleeuroopalistele nõuetele, mis keelavad kasutada nende koostises mitmeid vähkitekitavaid, viljakust kahjustavaid või allergiat põhjustavaid aineid, vahendab Euroopa Komisjoni BNS.

 

“Kantserogeensete ja mutageensete ainete või viljakust pärssivate toksiinide, aga ka 55 allergiat tekitava lõhnaaine kasutamine mänguasjades on nüüdsest keelatud,” seisab komisjoni avalduses.

Piirangud puudutavad kõiki 28 liikmesriiki, kus elab umbes 80 miljonit last ja mis kokku moodustab maailma suurima vabaturupiirkonna.

Lisaks keelatud ainetele on välja toodud 11 ainet, mille kui “potentsiaalsete allergeenide” eest tuleb toote etiketil hoiatada. Piiratud kasutusega on nüüdsest 19 metalli nagu plii ja baarium.

Tööstusvolinik Antonio Tajani lubas, et EK ei kõhkle täiendavaid piiranguid seadmast, kui teaduslikud uuringud seda vajalikuks peavad.

 Allikas: BNS

Foto: gawker.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt