HPV vastu aitab terve immuunsüsteem ja taimeravi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. aprill 2014 kell 11:52green-gardenEmakakaela papilloomviiruse (HPV, human papillomavirus) kohta on laialt levinud uskumine, et tegemist on surmava haigusega, mille vastu ainus kaitse on vaktsiin. Kuid nii rahvameditsiinil kui ka meie keha enese kaasasündinud immuunsüsteemil on selle viiruse vastu võitlemisel arvestatav jõud. Suur osa HPV-nakkustest paranevad iseeneslikult ning nendel juhtudel, kui viirus jääb püsima ja põhjustab emakakaelal vähieelseid muutusi, on võimalik selle vastu abi saada taimeravist.

 

HPV on väga levinud seksuaalsel teel leviv viirus. Ligi pooled seksuaalselt aktiivsed inimesed saavad elu jooksul selle viiruse ning suuremal osal saab terve immuunsüsteem selle viiruse hävitamisega aja jooksul isehakkama. HPV-d on pea sada erinevat tüve, millest osa on madalama ja teised kõrgema riskiga. Kõrge riskiga viirus võib jääda suurema tõenäosusega emakakaela rakkudesse pidama ning tekitada seal muutusi, mis võivad aastate vältel viia vähi väljaarenemiseni. Vaktsiinid pakuvad kaitset vaid kahe kõrge riskiga viirusetüve vastu.

2013. aastal ajakirjas Asian Pacific Journal of Cancer Prevention avaldatud uuring vaatles kurkumiini ja ravimtaimede segu mõju kõrge riskiga HPV-ga nakatunud naistel. Seda uuringut võib pidada üheks esimeseks omalaadseks, kuna seni ei ole HPV vastu tõhusat ravi leitud. Kurkumiin ja seda sisaldav ravimtaimede kreem on eelkliinilistes uuringutes näidanud tõhusat mikroobide ja viiruste vastast toimet.

Uuringusse kaasati 287 naist, kes jagati nelja gruppi, millest kaks said ravi ning teised kaks gruppi olid platseeboravi saavad kontrollgrupid. Ravina kasutati ühes grupis ravimtaimede segul põhinevat vaginaalkreemi Basant, mis sisaldas kurkumiini, aloe vera ja teiste taimede ekstrakte, ning teises grupis kurkumiiniga vaginaalkapsleid. Osalejad pidid määratud ravi kasutama 30 päeva jooksul välja arvatud menstruatsiooni ajal ning seitse päeva peale viimast ravimi kasutamist kontrolliti uuesti nende tervislikku seisukorda.

 

Üle 70% juhtudest paranevad iseeneslikult

Uuring tõestas, et HPV on suures osas iseeneslikult paranev, kuna 73,3% platseeboravi saanud naistest paranes 37 päeva jooksul. Basant-kreem oli tõhus 87,7% seda kasutanud naistest ning kurkumiin 81,3% juhtudest. Mitte kummalgi juhul ei täheldatud tõsiseid kõrvalnähtusid, Basanti puhul esines osa naistel kerget ärritust.

Asjaolu, et suur osa HPV-nakkustest paranevad iseeneslikult, on käsitletud ka varem mitmetes allikates. 2004. aastal mainekas teadusajakirjas Lancet avaldatud uuringus leiti, et kergemad viiruse tekitatud muutused emakakaelal paranesid iseeneslikult 61% naiste puhul 12 kuu jooksul ja 91% naiste puhul 36 kuu jooksul. Teine uuring aastast 2010 näitas, et 74% juhtudest taandus kergekujuline emakakaela hüperplaasia ilma ravita 12 kuu jooksul.

Võttes arvess HPV ja emakakaela hüperplaasia spontaanset paranemist valdavatel juhtudel ning lootustandvaid tulemusi taimeravi uuringus, võib HPV puhul kõige parem ennetus olla tugev immuunsüsteem. Inimese keha ja taimeravi jõudu ei tasu alahinnata. Immuunsüsteemi toetamine on lihtne: söö tervislikult, ära suitseta ega tarbi alkoholi ning tegele regulaarse tervisespordiga. Väga suur immuunsüsteemi halvaja on stress, seega püüa leida viise, kuidas enda elus stressi vähendada ja maandada. Sel moel ennetad mitmeid erinevaid viiruseid, sealjuures HPV-d.

 

Allikad: Green Med Info, Asian Pacific Journal of Cancer Prevention, EHow, Ezine Articles

Foto: noahhealth.org

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.