HPV vastu aitab terve immuunsüsteem ja taimeravi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. märts 2023 kell 8:32Emakakaela papilloomviiruse (HPV, human papillomavirus) kohta on laialt levinud uskumine, et tegemist on surmava haigusega, mille vastu ainus kaitse on vaktsiin. Kuid nii rahvameditsiinil kui ka meie keha enese kaasasündinud immuunsüsteemil on selle viiruse vastu võitlemisel arvestatav jõud. Suur osa HPV-nakkustest paranevad iseeneslikult ning nendel juhtudel, kui viirus jääb püsima ja põhjustab emakakaelal vähieelseid muutusi, on võimalik selle vastu abi saada taimeravist.

 

HPV on väga levinud seksuaalsel teel leviv viirus. Ligi pooled seksuaalselt aktiivsed inimesed saavad elu jooksul selle viiruse ning suuremal osal saab terve immuunsüsteem selle viiruse hävitamisega aja jooksul isehakkama. HPV-d on pea sada erinevat tüve, millest osa on madalama ja teised kõrgema riskiga. Kõrge riskiga viirus võib jääda suurema tõenäosusega emakakaela rakkudesse pidama ning tekitada seal muutusi, mis võivad aastate vältel viia vähi väljaarenemiseni. Vaktsiinid pakuvad kaitset vaid paari kõrge riskiga viirusetüve vastu.

2013. aastal ajakirjas Asian Pacific Journal of Cancer Prevention avaldatud uuring vaatles kurkumiini ja ravimtaimede segu mõju kõrge riskiga HPV-ga nakatunud naistel. Seda uuringut võib pidada üheks esimeseks omalaadseks, kuna seni ei ole HPV vastu tõhusat ravi leitud. Kurkumiin ja seda sisaldav ravimtaimede kreem on eelkliinilistes uuringutes näidanud tõhusat mikroobide ja viiruste vastast toimet.

Uuringusse kaasati 287 naist, kes jagati nelja gruppi,

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt