Iiri TV3-e dokfilm paljastab küsitavuse HPV-vaktsiini ohutuse osas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. veebruar 2018 kell 10:15Iirimaal hakati HPV-vaktsiini Gardasil manustama teismelistele tüdrukutele aastal 2010. Üsna varsti märkasid lapsevanemad tõsiseid kõrvalmõjusid, mis ilmnesid pärast vaktsineerimist. Filmis intervjueeritud tüdrukud kannatavad krampide, teadvuse kaotuse, kroonilise valu, mäluprobleemide ja mitmete muude terviseprobleemide käes, mida ei eksisteerinud enne Gardasiliga vaktsineerimist. Tervetest, aktiivsetest noortest neidudest said üleöö ravimitest sõltuvad invaliidid, kes ei suuda voodist tõusta.  Iiri TV3-e dokumentaalfilm “Emakakaelavähi vaktsiin – on see ohutu?” valmis 2015. aastal.

 

Iiri lapsevanemad lõid tugigrupi R.E.G.R.E.T. (Reactions and Effects of Gardasil Resulting in Extreme Trauma) ning taotlesid Iiri terviseametilt ja ülemkohtult Gardasili vaktsiini turult eemaldamist. Varasemalt oleme postitatud dokfilmi ka Taani tüdrukute Gardasili kogemustest.

 

 

Allikad: Ole teadlik Vimeo kanalR.E.G.R.E.T. Support group

Foto: regret.ie

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt