On leitud, et osa vaktsiine põhjustab autoimmuunhaigust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. veebruar 2013 kell 14:16vaccines_injection

On leitud, et emakakaelavähi ja teetanuse vastased vaktsiinid põhjustavad autoimmuunhaigust. Üks viimaseid tehnoloogiaid, mis on vaktsiinitootmisel kasutusele võetud, kasutab vaktsiini abiainena teatud halvaloomulise bakteri väliskesta vesiikuleid (outer membrane vesicles – OMVs), mis matkivad inimkehas normaalselt leiduvaid fosfolipiide.

 

Kuid sel moel toodetud vaktsiine, sealhulgas emakakaelavähki põhjustava inimese papilloomviiruse (human papillomavirus – HPV), teetanuse ja gripi vaktsiini on hakatud seostama potentsiaalselt surmava autoimmuunhaigusega, mida teatakse antifosfolipiidsündroomina.

Antifosfolipiidsündroom (antiphospholipid syndrome – APS) avaldub kliiniliselt korduvate venoossete ja/või arteriaalsete tromboosidena ja/või rasedustüsistustena: raseduse katkemine, enneaegne sünnitus, loote antenataalne hukk, üsasisene kasvupeetus. Iseloomulik on rakukestas normaalselt esinevate fosfolipiidide vastu suunatud autoantikehade järsk tõus veres.

APS kuulub laiemasse vaktsiinide põhjustatud terviseprobleemide klassi, mida nimetatakse abiainete poolt põhjustatud autoimmuun/põletikuline sündroom (autoimmune/inflammatory syndrome induced by adjuvants – ASIA). Mitmes tuntud meditsiiniväljaandes hiljuti avaldatud artiklis on leitud, et vaktsiinides kasutatud välismembraani vesiikulid on otseses seoses APS-i tekkega.

 

Teetanusevaktsiini puhul on lisaks OMV-tehnoloogiale kasutusel ka rekombinantset (geneetiliselt modifitseeritud) DNA-d ning selle koosluse tulemusel on esinenud vaktsineeritutel pimedaks jäämist, südame-veresoonkonna haigusi, peavalusid ja migreene, nurisünnitusi, nahahaigusi, maohaavandeid, nekroosi (kudede kärbumist) ja neuroloogilisi häireid. Ning kuna aina enam hakatakse vaktsiine tootma OMV-baasil abiainete segudele, siis võib arvata, et antifosfolipiidsündroomi esinemissagedus hakkab tõusma. Sündroom on süsteemse toimega, mis tähendab seda, et see kahjustab kõiki kehapiirkondi. Fosfolipiidide vastased autoantikehad hakkavad kahjustama silmi, südame-veresoonkonda, aju, närvisüsteemi, nahka ja reproduktiivset süsteemi.

 

Sõnaseletused:

* autoimmuunhaigus – immuunsüsteemi ülereaktiivsus, haigus, mille puhul keha immuunsüsteem ei suuda eristada oma keha rakkusid võõrastest sissetungijatest ning hakkab oma keha rakke ründama;

* vesiikul – väike, tavaliselt veega täidetud põieke rakus, mille ülesanne on ainete transport või säilitamine;

* fosfolipiid – rakkude kestas suurel hulgal esinev molekul.

 

Allikad: Natural News, Gaia Health, NCBI 1, NCBI 2, Sage Journals, Tartu Ülikooli raamatukogu koduleht 

 

Toimetas Katrin SuikKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt