Bill Gates unistab vaktsiinide levitamisest droonide abil

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. jaanuar 2014 kell 13:12Kui Amazon teatas, et nad kaaluvad droone kaupade kohaletoimetamise vahendina, siis oli see paljude jaoks ärevust tekitav uudis. Kuid droonide kasutamine tulevikus võib olla palju halvaendelisem ja murettekitavam. 2012. aasta mais sai grupp Harvardi ja MIT-i (Massachusettsi  tehnikaülikooli) tudengeid Bill & Melinda Gatesi fondilt 100 000 dollarit toetust, et arengumaade jaoks välja töötada mehitamata õhusõidukid, mida tervishoitöötajad saaksid mobiiltelefoni abil juhtida, et saata vaktsiine piirkondadesse, kuhu on raske ligi pääseda.

 

Bill Gatesi toetus vaktsiine transportivatele droonidele ei tohiks tulla üllatusena. Gateside fond on olnud juba aastakümneid Maailma Tervishoiuorganisatsiooni partnerina haaratud vaktsiinide väljatöötamise ning populatsiooni kontrolliga seotud uurimustesse. Bill Gates on kuulutanud avalikult, et soovib, et järgmised kümme aastat oleks vaktsiinide dekaad.

Üks Gatesi “filantroopilistest“ ettevõtmistest oli ka see, kui Aafrika riikidele püüti peale suruda Monsanto ebaõnnestunud MON810 geenmuundatud maisivarusid. Seda GM-maisi sorti kasvatati Lõuna-Aafrika vabariigis 15 aastat ning see oli täielik läbikukkumine. Kohalikud taimekahjurid omandasid väga kiiresti resistentsuse ning paljunesid kiiremini, kui varem. Monsanto kompenseeris vabatahtlikult farmeritele pestitsiidide peale kulutatud summad. Selleks, et seemned raisku ei läheks, annetati tehnoloogia Gatesi fondile ning nende kaudu hakati MON810 maisi peale suruma sellistele riikidele nagu Mosambiik, Uganda, Tansaania ja Keenia.

Samuti on Gates järjekindlalt edendanud vastuolulise HPV-vaktsiini viimist vaesematesse maadesse läbi GAVI Alliance organisatsiooni.

Aeg-ajalt põhjustab Gatesi fondi tegevus ka laiema ulatusega probleeme, nagu näiteks Indias, kus suukaudse lastehalvatuse vaktsiini tüsistusena tekkis 47 500  halvatusjuhtu. India arstide läbi viidud uurimuse põhjal on lapseeas esineva halvatuse (non-polio acute flaccid paralysis, NPAFP) esinemissagedus suurenenud 1200% alates sellest, kui USA-s keelustatud vaktsiini kümme aastat tagasi Indias kasutama hakati.

Mida droonide kasutamine vaktsineerimise jaoks endaga veel kaasa tuua võib, on raske ette ennustada. Senine vastutustundetu tegevus ei ärata igatahes erilist usaldust Gateside fondi tegevuse eesmärkide osas.

 

 

Allikad: Infowars, Infowars 2, Natural Society, Digital Journal

Foto: dailyfinance.com

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt