Kanada riiklikes toitumisjuhendites enam piimatoodete tarbimist ei soovitata

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. jaanuar 2019 kell 18:16Kanada uutes riiklikes toitumissoovitustes on ühele neljast toidugrupist peaaegu täielikult üks-null tehtud. Piimatooteid peab nendest juhenditest otsima luubiga, vahendab ajakiri Vegan.

 

Soovitused said kinnitust selle nädala alguses. Neist selgus, et Kanada on uutest toitumissoovitusest peaaegu täielikult välja jätnud piimatooted, vahendab LiveKindly.

Tuuakse välja, et isegi inimestele, kes ei ole laktoositalumatud, tekitab piimatoode vaevusi seedimisel, põhjustab teinekord kõhuvalu ja iiveldust ning võib isegi nahaprobleeme ja aknet tekitada. Ka eksperdid on soovitanud piimatooteid mitte tarbida, et vältida just eelmainitud terviseprobleeme. Kanada toitumissoovitused toetavad neid põhimõtteid.

Kanadas on täistaimetoitlus kinnitanud tugevalt kanna ja väga palju inimesi on veganeluviisile omased hoiakud juba omaks võtnud. Aastatega on veganlusest saanud Kanadas täiesti tavaline eluviis. Näiteks Tim Hortons, Kanada suurim kiirtoidukett võttis sojapiima alternatiivi kasutusele juba 2014. aastal. Eelmise aasta veebruaris soovitas Kanada terviseamet kõrge küllastanud rasva ja suhkru sisaldusega toodetele, nende seas ka piimatoodetele, lisada hoiatavad sildid.

Taimetoitlastele ja keskkonnasäästliku eluviisi pooldajate arvates on tegemist suurepärase uudise ja suure edasiminekuga. Kanada piimatööstused nii aga ei arva.

“See mitte ainult ei tekita piimatööstusele kahju ja neile, kes selle pealt elatist teenivad, vaid see tekitab ka tarbijate seas piimatoodete toitumisväätuse koha pealt segadust,” sõnas Kanada piimafarmerite liidu president Pierre Lampron, vahendab Kelowna Now.

Siiski säilitab Kanada terviseamet seisukoha, et uued toitumissoovitused on loodud mõeldes just rahva heaolule. “Regulaarsel taimse toidu tarbimisel, köögiviljadel, puuviljadel, täisteraviljadel ja taimsetel valguallikatel võib olla tervisele positiivne mõju,” ütles Kanada terviseameti esindaja Hasan Hutchinson.

Kuigi juhendist pole kadunud liha ja kala, on seal kirjas, et tarbima peaks kindlasti ka taimseid alternatiive nagu herned, oad, läätsed. Piima asemel soovitatakse juua vett.

Tegemist ei ole esimese korraga, kui Kanada valitsus näitab oma toetust taimetoidutööstusele. Eelmisel aastal investeeriti 150 millionit dollarit mittetulundusühingule Protein Industries Supercluster Canada, kelle eesmärgiks on Kanada muuta juhtivaks riigiks taimse valgu tootmisel.

Allikad: Ajakiri Vegan, lingid artikli sees

Foto: rd.com

 

Toimetas ajakiri VeganKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt