Kas piima joomine aitab luid tugevdada?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. veebruar 2021 kell 11:14Meile on aastakümneid püütud kinnistada ideed, et piim on kasulik tugevate luude ja hammaste jaoks. Kuid kaltsium on kõigest üks paljudest vajalikest mineraalidest, mida tugevate luude jaoks vaja on ning piimas leiduvat kaltsiumi ei suuda inimese keha tõhusalt omandada, mis pigem põhjustab osteoporoosi, kui ennetab seda. Hiljuti avaldatud uuring kinnitab, et teismeliseeas piima tarbinud inimestel ei olnud vanaduses väiksem luumurdude risk, vaid vastupidi, meestel leiti, et mida rohkem olid nad noorena piima joonud, seda suurem oli luumurdude risk.

 

Piimatööstused on viimased 50 aastat hoolikalt püüdnud tõestada, et pastöriseeritud piimatoodete tarbimine suurendab kehas kaltsiumi hulka. Pastöriseerimine toodab aga kaltsiumkarbonaati, mis ei ole inimese kehas suures osas imenduv. Lisaks hävitab pastöriseerimine ensüüme ja vitamiine, lagundab piimavalke, tapab kasulikke baktereid ning seda on seostatud allergiate ja hammaste lagunemisega, koolikuvaludega imikutel, kasvuprobleemidega lastel, osteoporoosi, artriidi, südamehaiguste ja vähiga.

Lisaks läbib suurem osa piimatooteid ka homogeenimise protsessi. Selle käigus pressitakse piim suure rõhu all läbi imepeene sõela, mille käigus piimarasva molekulid lõhustatakse väiksemaks. Selle protseduuri ainus põhjus on piimatoodete esteetilise välimuse ja konsistentsi parandamine, et ei tekiks koorekihti. Homogeenitud piim imendub väga tõhusalt soolestikus vale koha peal, põhjustades segadust immuunsüsteemi jaoks ning viies kehasse valesid aineid vale koha peale. Valgud, mis muidu lõhustataks soolestikus, satuvad vereringesse. Võõrvalgud vereringes põhjustavad histamiini vahendusel toimuvaid allergilisi reaktsioone ja lima tekke suurenemist kehas. Vahel võivad need võõrvalgud põhjustada isegi autoimmuunhaigusi, diabeeti, multiskleroosi, vähki ja südamehaigusi.

Kaltsium ei imendu ilma magneesiumita

Kaltsium on lisaks luude-hammaste tervisele oluline ka paljudes muudes keha reaktsioonides ning kui inimene ei saa toiduga piisavalt omastatavat kaltsiumi, hakkab keha seda võtma luudest. Paljudes maades, kus on inimestele sünnist saadik piima sisse joodetud, on ometi väga kõrge osteoporoosi määr. Toorpiimas leiduv kaltsium on inimese jaoks sobivamas vormis, kuid selle üle on tänapäeval palju vaidlusi, kas

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt