Keha ja enesehinnangut käsitlevad tunnid teeksid teismelistele head

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. oktoober 2013 kell 9:29Teismeliste tüdrukute suhtumist oma välimusse aitaks parandada keha ja enesehinnangut käsitlevad koolitunnid, väidavad Briti teadlased Iga kolmas teismeline pole oma kehaga rahul, seda aga seostatakse depressiooni, toitumishäirete, ülekaalulisuse või ebatervisliku kaalualandamisega, vahendab ERR-i teadusuudiste portaal.

King’s College Londoni teadlased eesotsas Helen Sharpe’iga töötasid aga välja kursuse, et panna teismelised tüdrukud oma kehasse paremini suhtuma. Pilootuuringus läbisid selle 261 kolmes erinevas koolis käivat tüdrukut.

Kuueosaline programm keskendub iluideaalidele, ebatervislikuna mõjuvale suhtlusele (nagu kaalu kohta negatiivsete kommentaaride tegemine) ning praktilistele meetmetele tuju ja enesehinnangu tõstmiseks.

Sharpe’i sõnul selgus, et tunnid aitasid tüdrukutel oma kehasse paremini suhtuda.

Eelmisel aastal soovitasid Briti parlamendiliikmed, et kõik õpilased peaksid läbima kohustuslikus korras tunnid, kus käsitletakse kehapilti ja enesehinnangut, sest isegi tüdrukud on oma välimuse pärast mures, samuti on iluoperatsioonide arv alates 2008. aastast suurenenud viiendiku võrra.

 

Allikad ja lisalugemist: ERR, BBC

Originaaluuring: The British Journal of Psychiatry

Foto: nhs.uk

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt